Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronické bicí soupravy Yamaha ze série DTX402

Yamaha vychází vstříc také začínajícím a méně majetným bubeníkům, pro které připravila novou sérii elektronických bicích řady DTX402. Sestává z trojice setů DTX402K, DTX432K a DTX452K v kombinaci s inovovaným modulem DTX402, vycházejícím z předešlé edice DTX400 a firma zároveň představila také odlehčený hardware Crosstown.

Pětimístné sady s inovovanými korpusy doplněnými hi-hat a basovým pedálem, plus dvojicí činelů a hi-hat, disponují přepracovaným hardwarem s jednoduše složitelnou rampou bez nutnosti demontáže uchycených součástí, u modelu DTX402K byl upraven basový pedál s tišším a plynulejším chodem, verze DTX432K je v případě této komponenty vybavena vylepšeným typem KP65 a nejvyšší řada DTX452K přidává trojzónové činely.

U kitů je možno využít mobilní aplikaci DTX402 Touch pro platformy iOS/Android včetně výukového Challenge režimu a modul DTX 402 nabídne celkem 287 zvuků bicích a perkusí, 128 klávesových presetů, 10 editovatelných emulací souprav, stejný počet tréninkových cvičení a 9 typů reverbu.

Novinkou je i odlehčený hardware řady Crosstown v paketu HW3 ALHP (Advanced Lightweight Hardware Pack), obsahující dvojici činelových stojanů CS3, jeden stojánek SS3 pro snare a hi-hat stojan HHS3. Sada bude dodávána včetně polstrovaného obalu a jednotlivé komponenty vyrobené z lehkého hliníku by měly být k dispozici také samostatně.

Elektronické bicí soupravy Yamaha z finančně přívětivější série DTX402 jsou v současné době už dostupné i na českém trhu, kde se jejich ceny pohybují v následujících relacích: DTX402K cca 9 700 Kč, DTX432K cca 11 900 Kč a DTX452K cca 13 000 Kč.

Tagy elektronické bicí Yamaha DTX402

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY