Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronické bicí kity Alesis Strike Zone a Pro

Na zimním hudebním veletrhu v Anaheimu byly na stánku firmy Alesis poprvé k vidění nové modely elektronických bicích kitů s označením Strike Zone a Strike Pro. Obě novinky jsou vybaveny zvukovým modulem Strike Performance, korpusy jednotlivých bubnů se standardizovanými průměry jsou vyrobeny z několika vrstev dřeva a osazeny síťovými blánami, díky kterým je pocit ze hry mnohem přirozenější a modernizací prošla i sada činelů.

Modul Strike Performance nabízí vzorky více než tisícovky různých bubnů a perkusí, možnost využití až 200 sad (100 továrních a 100 uživatelských), úložiště dat na SD kartě, rozsáhlý sampling, USB a MIDI konektivitu, přehledný barevný 4.3 palcový displej a pohodlnou editaci s pomocí aplikace Strike Software Editor.

Kit Strike Zone je sestaven ze 14-ti palcového basového bubnu, dvouzónového 12-ti palcového snare a trojice dvouzónových tomů o průměrech 8, 10 a 12 palců. Sadu činelů tvoří 12-ti palcová hi-hat, třízónový 16-ti palcový ride a dvouzónový 14-ti palcový crash. Hardware sestává z chromované rackové rampy, basového a hi-hat pedálu, dvojice činelových ramen s úchyty a stojanů pro hi-hat a snare.

Luxusnější verze Strike Pro je v základu téměř identická jako model Zone, ale na rozdíl od něj disponuje 14-ti palcovým snare a přidává další tom o stejném průměru. Činelový set se rozrostl o dva 14-ti palcové dvouzónové crashe a rampa je ve větší a flexibilnější variantě Premium.

Profesionální elektronické bicí kity Alesis Strike Zone a Pro představují špičku ve svém segmentu a podle všeho budou velkou konkurencí pro prémiové sady ostatních etablovaných výrobců. Alesis u této série použil nejnovější dostupné technologie, zvukový modul nabízí obrovské editační možnosti a vývojáři firmy si dali mimořádně záležet i na designu jednotlivých komponent.

Obě soupravy by měly být zařazeny do celosvětové distribuce pravděpodobně začátkem července a ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 1 600 dolarů za verzi Zone a asi 2 500 dolarů v případě bohatěji vybaveného kitu Strike Pro.

Tagy Alesis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY