Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 20.03.2021 - 00:01

Elektroakustiky Cort SFX-Myrtlewood

Série SFX, do níž forma Cort řadí moderně koncipované akustické kytary s nižšími luby (cca 83 mm), výřezem cutaway a ozvučovacím systémem, se rozšířila o model s označením SFX-Myrtlewood. Oregonské dřevo myrtlewood, známé také jako kalifornský laurel nebo pepperwood, má zvukové vlastnosti blízké javoru, a v tomto případě bylo využito pro stavbu těla i jeho ozvučnice.

Materiál v přírodní barevné paletě počínaje medovým odstínem až po šedozelenou barvu, poskytuje nástroji detailní a brilantní podání tónu, což je také docíleno tepelnou ATV (Aged To Vintage) úpravou topu, který díky tomuto procesu získá charakter vyzrálého dřeva s pozitivním dopadem na sustain a rezonanci. Zmíněné nižší luby jsou kromě ručně opracovaného žebrování X ze zvukového hlediska kompenzovány i vyklenutou zadní deskou pro výraznější objem basových pásem a otevřenější projekci.

Krk s příjemným V-profilem, vyrobený z jednoho kusu mahagonu a lepený k tělu spojem typu dovetail, nese hmatník z odolného ovangkolu opatřený dvacítkou středně silných pražců a ořechem širokým 43 mm, takže hráči navyklí na el. kytaru by s přechodem na SFX neměli mít výraznější problém. Menzura byla vypočtena na 25.3 palců (643 mm).

Pod kompenzovaným kobylkovým sedlem je umístěn piezo snímač Fishman Sonitone napojený na aktivní předzesilovací obvod Fishman Presys II s dvoupásmovými korekcemi, hlasitostí, tlačítkem pro otočení fáze a samozřejmě ladičkou. Struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v ovangkolové kobylce a na jednoduše, ale elegantně tvarované hlavici najdeme kvalitní niklované firemní strojky s černými rondely.

Elektroakustiky Cort SFX-Myrtlewood v lesklých transparentních lacích Natural Gloss nebo Brown Gloss, krytých UV finišem chránícím povrch před poškrábáním, jsou dostupné za cenu pohybující se těsně pod hranicí 500 dolarů. Nástroje jsou z továrny seřízeny na struny D'Addario EXP16 012/053, jejichž vinutí kryje speciální vrstva prodlužující životnost potahu.

Tagy Cort Cort SFX-Myrtlewood

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY