Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.04.2019 - 01:01

Elektroakustika Ibanez Altstar ALT30

Především hráčům zvyklým na rychlé, subtilní krky el. kytar ze sérií RG nebo S, vychází Ibanez vstříc novým modelem akustické kytary Altstar ALT30. Finančně dostupný nástroj a zároveň první zástupce řady Altstar dává svou příbuznost s elektrickými kolegyněmi této značky najevo také tvarem hlavice a je osazen firemní elektronikou.

Kompaktní tělo ve stylu dreadnought s výřezem cutaway, který společně se spojem krku v místě 16. pražce umožňuje pohodlnější přístup levé ruky k nejvyšším polohám, má zadní desku a luby z asijského laminovaného dřeva sapele blížícího se svým zvukem mahagonu a ozvučnice s nepravidelnými liniemi otvoru je vyrobena ze smrku.

Javorový krk je kombinován s hmatníkem z indického laurelu s plochým radiusem 400 mm a profilem Altstar (síla na 1. pr. 20 mm, na 7. pr. 21 mm), šířka hmatníku i ořechu v podstatě kopírují hodnoty, které najdeme u moderních „elektrických“ krků Wizard a menzura činí klasických 648 mm. Nástroj dostal 22 jumbo pražců a polohové značky odkazují na design „žraločích ploutví“, který se u kytar Ibanez RG a S objevuje už od konce osmdesátých let.

Stále častěji používaný laurel najdeme také u základny kobylky s kompenzovaným sedlem, roztečemi strun 10.5 mm a integrovaným piezo snímačem Advantage napojeným na aktivní předzesilovač Ibanez AEQ2UT s dvoupásmovými korekcemi, hlasitostí a ladičkou. Ovládací prvky a šachta 9V baterie jsou zasazeny do plastového panelu umístěného na horním lubu těla.

Ibanez Altstar ALT30 bude nabízen v transparentních lacích Indigo Blue Burst High Gloss, Natural Browned Burst High Gloss, Red Coral Sunburst nebo Transparent Charcoal Burst. Cena novinky, která se snaží ergonomicky vyplnit mezeru mezi akustickou a elektrickou kytarou, by neměla překročit hranici 300 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez Altstar ALT30
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY