Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektroakustický Gibson Dave Mustaine Songwriter

Po kolekci Flying V přichází Gibson na trh s dalším zakázkovým modelem postaveným pro frontmana trashmetalových Megadeth Davea Mustainea. Tentokrát se jedná o modifikovanou elektroakustiku nesoucí označení Dave Mustaine Songwriter, která je vyráběna ve dvou verzích, kdy „standardní“ provedení doplňuje speciální podpisová edice určená pro sběratele a skalní fanoušky.

Oproti klasickému Songwriteru si Mustaine u své kolekce vyžádal lehce tenčí ořechové tělo s topem ze smrku sitka a výřezem cutaway, umožňujícím pohodlnější přístup k vyšším polohám. Mahagonový krk dostal upravený profil Advanced Response a z pozice produkce značky se zásadní změna udála u ebenového hmatníku, jenž má plochý 16palcový radius, duální trojúhelníkové značky a především 24 pražců – dvouoktávové řešení u sériově vyráběné akustiky zde Gibson využil poprvé.

Model s menzurou 24.75 palců se pyšní hmatníkovými intarziemi z pravé perleti, stejný materiál najdeme také u loga a znaku Vic Rattlehead, nultý pražec ze směsi TUSQ má šířku 43.8 mm, ebenová základna kobylky Traditional Belly Up nese kompenzované sedlo (opět TUSQ) a ladění zajišťují strojky Grover Rotomatic s niklovaným povrchem.

Přenos zvuku obstarává osvědčený systém LR Baggs VTC, skládající se z piezo snímače uloženého pod kobylkovým sedlem a aktivního předzesilovače, jehož modul je uchycen v ozvučném otvoru a nabízí kolečkové potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Elektroakustický Gibson Dave Mustaine Songwriter v černém provedení Ebony krytém nitrocelulózovým finálním lakem lze na evropském trhu pořídit za cca 4800 eur včetně pevného pouzdra. Podpisová verze, limitovaná počtem 100 kusů, vyjde na cca 4900 eur a součástí dodávky je custom pouzdro, certifikace a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Dave Mustaine Songwriter

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY