Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektroakustický Gibson Cat Stevens J-180 CE

Po modelu SJ-200 Everly Brothers se v nabídce Gibsonu objevila další akustická sběratelská série Cat Stevens J-180 Collector's Edition, vycházející z letité kytary pořízené v roce 1969 v londýnském Selmer's Music Shopu, s jejíž pomocí složil známý britský multiinstrumentalista a zpěvák své největší hity. Jumbo vyráběné kytaráři divize Custom Shop v montanském Bozemanu se na trh dostává v limitované kolekci čítající pouhých 50 kusů.

Javorovou zadní desku a luby těla doplňuje horní ozvučnice z tepelně upraveného smrku sitka a konstrukci korpusu stříkaného nitrocelulózovým lakem vyztužuje tradiční žebrování typu X. Mahagonový krk opatřený profilem 60s Custom nese hmatník z palisandru o radiusu 12 palců, osazený dvacítkou vintage pražců, kostěným ořechem širokým 43.8 mm, krémovými výložkami hran a pozičními značkami v podobě hvězd.

Nástroj s menzurou dlouhou 24.75 palců je vybaven nastavitelnou kobylkou Belly, u níž byly typické kotvící kolíčky nahrazeny otvory, výškově nastavitelné je i kompenzované sedlo ze směci Black Tusq, a na hlavici, zdobené kromě loga také intarzií hvězdy a srpku měsíce z pravé perleti, najdeme celokovové chromované ladicí strojky 60s Custom s tulipánovými rondely.

Přenos zvuku zajišťuje předzesilovací systém LR Baggs M1, napájený jednou knoflíkovou 3 V baterií CR 2032 a navázaný na odnímatelný magnetický snímač, nasunutý do ozvučného otvoru a opatřený malým kolečkovým potenciometrem hlasitosti. Bezšumový humbucker je rezistentní proti vzniku zpětné vazby a na rozdíl od piezo snímačů dodává kytaře plnější a hřejivější tón.

Gibson Cat Stevens J-180 Collector's Edition v černém laku Ebony, kombinovaném s duálním želvovinovým pickguardem J-180 Double Moustache, jehož materiál byl osobně vybírán Stevensem, je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 8000 eur. Součástí dodávky je samozřejmě kvalitní pevné pouzdro, certifikace, servisní klíč a také různé nášivky, odznaky, samolepky a další doplňky inspirované muzikantovou tvorbou.

Tagy Gibson Gibson Cat Stevens J-180 CE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY