Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.03.2018 - 00:01

Elektrický kontrabas Ibanez UB804

Ibanez se rozhodl rozšířit letošní nabídkové portfolio nástrojů řady Bass Workshop o nový model elektrického kontrabasu s označením UB804. Kompaktní verze doplněná samostatným stojanem TAMA Roadpro je vyrobena z výběrových materiálů a přenos zvuku obstarávají speciální snímače AeroSilk s aktivní elektronikou.

Krk s profilem UB4 (síla na 1. pražci - 35 mm, na 12. pražci - 42 mm), přecházející do korpusového segmentu, je lepený ze tří kusů javoru vyztužených dvěma ořechovými pláty a krajní části těla tvoří opět javorový masiv. Hmatník s rozsahem více než 2 oktávy a proměnlivým radiusem (60 až 90 mm) je vyroben z Jatoby a pro lepší orientaci osazen malými bílými značkami. Šířka ořechu činí 42 mm a menzura byla vyměřena na 864 mm (34 palců)

Hardware v černé matované úpravě sestává z mechaniky Custom AeroSilk MR5 se čtyřmi nezávislými kobylkami napomáhajícími detailnější projekci každé struny a firemních ladicích strojků vertikálně zapuštěných do frézované hlavice.

V kobylkových kamenem jsou integrovány piezo snímače AeroSilk napojené na aktivní obvod s ovladači hlasitosti a tónové clony. Šachta 9V baterie je umístěna na zadní straně těla, kde najdeme také otvory s malými trimry pro nastavení citlivosti každé struny, výstupní jack a závit pro uchycení stojanu.

Elektrický kontrabas Ibanez UB804 bude nabízen v přírodním transparentním laku Mahogany Oil Burst a cena pro americkou část trhu se má pohybovat okolo 1 240 dolarů včetně kovového stojanu a dvojice polstrovaných pouzder. V Evropě se basa objeví pravděpodobně ve druhé polovině března.

Tagy kontrabas Ibanez Ibanez UB804

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY