Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.06.2020 - 10:00

Elektrické housle Strunal Schönbach Freedom Vln 4/4

Společnost Strunal Schönbach z Lubů u Chebu, věnující se především výrobě klasických strunných nástrojů, zařadila do produktové série Special elektrické housle Freedom Vln 4/4 vlastní konstrukce, které umožňují jak tiché cvičení, tak i bezproblémové připojení k ozvučnému systému v podobě aktivních pódiových odposlechů, mixážního pultu, akustického komba apod.

Tenký celomasivní korpus s minimální výškou lubů tvoří horní smrková deska opatřená dvojicí rezonančních výřezů a spodní plát vyrobený ze dvou kusů javoru, jenž byl použit také na stavbu standardně koncipovaného krku nesoucího ebenový hmatník.

Struny kotví v karbonovém struníku vybaveném dolaďovači, hlavní ladění obstarávají ebenové kolíčky a ze stejného druhu dřeva je i podbradek typu Dresden, do něhož je integrován snímač s rezonanční frekvencí 1.2 kHz, impedancí 3.5 kOhm a výstupem ve formě 6.3 mm jacku Neutrik.

Decibelová hladina neozvučených houslí Strunal Schönbach Freedom Vln 4/4, které jsou z továrny seřízeny na struny Thomastik Alphayue, se pohybuje okolo hodnoty pouhých 35 dB. Chytře řešený snímací systém nijak nepřekáží ve hře, jejíž komfort navyšuje nastavitelná a v případě potřeby samozřejmě odnímatelná ramenní opěrka.

Nástroj v přírodním laku Natural je na českém trhu dostupný za cenu cca 13000 Kč, za příplatek výrobce nabízí také levoruké provedení, struník Wittner nebo osazení strunami Thomastik Dominant. První přiložené video demonstruje starší model Freedom se snímačem uchyceným ke kobylce.

Tagy Strunal Schönbach Strunal Schönbach Freedom Vln 4/4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY