Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EHX Nano Deluxe Memory Man: ikonický delay v mini formátu

Původní Electro-Harmonix Deluxe Memory Man ze sedmdesátých let je dodnes velmi vyhledávaným modelem, který v průběhu času prošel několika modernizacemi. Tu prozatím poslední představuje analogová kompaktní verze EHX Nano Deluxe Memory Man, sdílející s vintage předlohou obvody založené na čipech BBD (bucket brigade) i funkce delaye, chorusu a vibrata. Originální DMM se vyznačuje jak kvalitním zvukem, tak i zbytečně přebujelými rozměry a samozřejmě vysokou cenovkou. Modernizovaná mini verze oba neduhy eliminuje a navíc přidává nové funkce plus standardní devítivoltové napájení.

Podobně jako u starších sérií je hlavní panel vybaven potenciometry Level – citlivost vstupu, Blend – mix čistého a efektovaného signálu, Feedback – počet opakování fráze a Delay – nastavení času prodlevy. Namísto původního jediného ovladače Chorus/Vibrato je modulační sekce vybavena parametry Speed a Depth ovlivňující rychlost a hloubku pulsace vlny, takže uživatel má možnost detailnější editace této sekce.

Doba zpoždění dozvuku je dána rozpětím 30 až 550 milisekund a pomocí funkce Feedback lze dosáhnout oblíbené samooscilace. Vedle stavové diody je umístěna ledka Overload informující o případném přebuzení okruhu delaye, čehož lze využít k balancování na hraně zmíněné oscilace.

Footswitch je defaultně nastaven v režimu true bypass, takže pedál ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál, ale malým spínačem uvnitř šasi je možno vybrat také mod Trails, který ponechá delay přirozeně doznít i po deaktivaci efektu. Oficiální cena pedálu s průměrným proudovým odběrem 150 mA byla v případě českéhotrhu nastavena okolo hranice 4600 Kč, včetně firemního napaječe 9.6VDC-200mA.

Díky kompaktním rozměrům 11.5 x 7 x 5.3 cm je analogový Electro-Harmonix Nano Deluxe Memory Man oproti klasickým verzím EHX Memory Man výrazně vstřícnější volbou do menších pedalboardů a zvukově se může měřit se svým předchůdcem, což tento pedál posouvá mezi velmi zajímavé modely na trhu s kytarovými efekty.

Tagy Electro Harmonix EHX Nano Deluxe Memory Man

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY