Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EFNOTE 7 E-Drumset: vlajková loď japonské značky

Japonská firma EFNOTE je sice na trhu relativním nováčkem, ale za čtyři roky existence si už stačila u bubeníků vydobít velmi slušné renomé, a to díky špičkovým elektronickým soupravám, k nimž přibyla nová vlajková loď nesoucí označení EFNOTE 7. V základu čtyřmístný set doplněný trojicí činelů a zvukovým modulem nabízí širokou škálu zvuků klasických bicích souprav, jejichž reálné audio vzorky byly po náběru minimálně masteringovány a poté zpracovány technologií Tru-Aco, zachovávající v nejvyšší míře původní charakter a organický sound předloh.

Vizuálně sympatický set, u něhož se minimalistické moderní prvky kloubí s působivým vintage designem, využívá proprietární inteligentní snímací systém ELISE, jenž je schopen detailně zachytit a zprostředkovat dynamiku úderů a drobných nuancí, včetně práce nohou. Březové korpusy jsou obuty duálními síťkovými blánami, basový buben je osazen i dřevěnými ráfky, jednotlivé bubny disponují TRS výstupy a u snare najdeme dvojici TRS konektorů pro samostatné větve Head/Rim, Side-Rim.

Autenticita zvuku modelů EFNOTE byla od samého počátku nejvyšší prioritou vývojového týmu a to samozřejmě v plné míře platí i pro EFNOTE 7, který nabízí několik mimořádných funkcí. Například hrací plocha bubínku je vybavena čtyřmi triggery, což je ve světě e-bubnů novinka a záruka mimořádně přesné a citlivé odezvy. Ride pad měří 20 palců, a chová se tedy v zásadě jako akustický činel. Stejně jako u 16“ crashe a 14"“ hi-hat na něj lze hrát rovnoměrně po celé ploše. Oproti variantě EFNOTE 5 byly pro „sedmičku“ vytvořeny také nové samply a vrstvy, pomáhající zvýraznit reálnost zvukového zážitku.

Základní specifikace standardního provedení modelu EFNOTE 7

Basový buben EFD-K2015 – rozměry 20 x 15 palců, beater segment, multi senzor, zóna + konektor Head
Snare EFD-S1455 – rozměry 14 x 5.5 palců, multi senzor, zóny + konektory Head/Rim, Side-Rim
Tom EFD-T1180 – rozměry 14 x 5.5 palců, multi senzor, zóny + konektor Head/Rim
Floor Tom EFD-T1515  – rozměry 15 x 15 palců, multi senzor, zóny + konektor Head/Rim
Hi-Hat EFD-H14  – rozměr 14 palců, multi senzor (360° + choke / Optical), 6-pin konektor
Crash EFD-C16  – rozměr 16 palců, multi senzor (360° + choke), zóny Bow/Edge, Cup, 2 x TRS konektor
Ride EFD-C20  – rozměr 20 palců, multi senzor (360° + choke), zóny Bow/Edge, Cup, 2 x TRS konektor

Zvukový modul EFD-7 – triggering: basový buben – 1 zóna, Tom 1/2/3/4, HH, Crash 3 – 2 zóny, Snare, Crash 1/2, Ride – 3 zóny, 80 kitů a 20 editovatelných presetů, metronom, zvuková karta 8 x in, 2 x out (Mac, Windows ASIO), Bluetooth audio, Bluetooth + USB MIDI In/Out, dvoupásmový EQ, 8 typů ambientních efektů, pad layer, parametry Level, Pan, Tuning, Muffling, 2 x linkový TS výstup, mijackový sluchátkový výstup, audio vstup, rozměry 172  x 106  x 47 mm, hmotnost 700g, napájení DC 12 V, min. 500 mA

Přikoupit lze např. hi-hat stojan EFD-SS5, činelový ramenový stojan EFD-CS5 výsuvný v délce 80 až 150 cm, držák tomu EFD-TM5 z karbonové oceli a pro náročnější hráče jsou samozřejmě připraveny další jednotlivé bubny i hardware, včetně rozšiřujícího balíčku Expanding Pack 1 EFD7-EXPCK1-WS, obsahujícího desetipalcový tom EFD-T1070-WS s držákem a osmnáctipalcový činel EFD-C18 se stojanem.

Oficiální evropská cena profesionálního elektronického setu EFNOTE 7 v elegantním stříbrném odstínu byla nastavena těsně pod hranicí 4500 eur. Součástí dodávky je sedm kabelů: 1 x EFD-MULTI-A5, 1 x EFD-MULTI-B, 5 x trigger EFD-TRS-LL3 o délce 3 m a příslušné kabelové úchyty.

Tagy Efnote Efnote 7 E-Drumset

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY