Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efekty Keeley z limitované edice X-Series

Návrhář Robert Keeley se řadí mezi průkopníky v oblasti butikových efektů a špičkové produkty firmy Keeley Electronics se poprávu těší masivnímu zájmu kytarových fajnšmekrů. Jednou z posledních novinek v katalogu tohoto amerického výrobce je limitovaná kolekce pedálů s označením X-Series, kterou tvoří celkem 10 typů krabiček zahrnujících kompresory, overdrivy, fuzz, modulace, reverb a delay.

Novou efektovou sérii X tvoří následující modely:

Comp Plus X - kvalitní kytarový kompresor s ovladači Level, Tone, Sustain, Blend a páčkovým spínačem pro volbu mezi singlovými a humbuckerovými nástroji.

Mezzo Drive X - modifikovaná verze overdrivu Keeley White Sand s transparentním tónem a charakterem blízkým známému Tube Screameru Ibanez.

Super Phat X - overdrive navazující na model Keeley Super Phat Mod, evokující zvuk lampového zkreslení, jednoduché ovládání Level, Tone, Drive plus přepínač Flat/Phat.

Super Ox X - originální verze drivu vybavená potenciometry Level, Tone, Drive plus spínači Phat a Clip.

OP Fuzz X - zkreslení s obvodem postaveným na operačních zesilovačích, produkuje masivní a průrazný tón.

Roto Sonic X - zbrusu nový typ modulace nabízející trojici režimů Les Rotary Speaker, Vibro-X a U-Vibe s parametry Rate, Depth, Level, Blend.

Tri Mod X - flexibilní modulační efekt s přepínatelnými mody chorusu, flangeru a phaseru. Ovládání je téměř shodné s Roto Sonicem X, pouze knoflík Blend zastává u flangeru funkci Feedback.

Tri Verb X - nově koncipovaný efekt disponující trojicí reverbů (Spring, Plate, Chamber) s parametry Decay, Blend, Tone, Pre Delay.

Tape Echo X - emulace páskového delaye vycházejícího z verze Keeley Magnetic Echo (viz. video), ovládání dozvuku pomocí potenciometrů Time, Regen, Level, modulační jednotka s parametry Depth, Speed.

Super Bass X – basový kompresor nabízející pevný a objemný trón pokračuje v tradici modelu Keeley Bassist Limiting Amplifier, je vybaven aktivním gainem, ovladačem kompresního poměru (rozsah 1:1 až ∞:1) a tresholdem (-50 až +10).

Limitovaná edice pedálů Kelley ze série X bude vyrobena v počtu 30 kusů od každého modelu. Oficiální cena byla shodně nastavena na 149 dolarů, pokud zakoupíte čtyři efekty tak pátý dostanete zdarma, takže v případě pořízení osmi krabiček vám výrobce dodá kompletní kolekci.

Tagy Keeley Keeley X-Series

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY