Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.10.2020 - 00:01

Edice Fender Vintera Road Worn 2020

Fender oznámil očekávaný návrat nástrojů z kolekce Road Worn, která byla jako sériová produktová řada poprvé představena v roce 2009 a nabízela uměle patinované nástroje s nitrocelulózovým povrchem, jejichž výrobu obstarávala mexická pobočka v Ensenadě. Úpravu Road Worn nyní dostala poměrně mladá edice Vintera, zastoupená stylovými vintage modely Vintera Road Worn ‘50s Stratocaster, ‘60s Stratocaster, ‘50s Telecaster a ‘70s Telecaster Deluxe.

Vintera Road Worn ‘50s Stratocaster disponuje stejně jako ostatní zástupci této kolekce olšovým tělem v odstínech Fiesta Red nebo Surf Green, javorový krk má profil Thick 'Soft V', hmatník ze stejného materiálu o radiusu 7.25 palců nese 21 subtilnějších pražců, zvuk přenáší trojice singlů ‘50s Strat usazená do jednovrstvého bílého pickguardu a použito bylo klasické vibrato typu Synchronized s šesti kotvícími vruty a ocelovými kameny.

Vintera Road Worn ‘60s Stratocaster se od předchozí varianty odlišuje hmatníkem z pau ferro, profilem krku Mid-‘60s 'C', jednocívkovými snímači typu ‘60s Hot Strat a třívrstvým „mint“ pickguardem. Strat bude dostupný v barevných provedeních Firemist Gold a Lake Placid Blue.

Vintera Road Worn ‘50s Telecaster s javorovým hmatníkem, krkem opatřeným masivnějším profilem Thick ‘50s 'U', pevnou kobylkou s vaničkovou základnou a trojicí mosazných válečkových kamenů, standardní elektronikou s třípolohovým switchem, hlasitostí, clonou a dvěma snímači Vintage-Style ‘50s Single-Coil Hot Tele, má na trh dorazit v barvách Vintage Blonde a Lake Placid Blue.

Vintera Road Worn ‘70s Telecaster Deluxe v lacích Daphne Blue nebo Olympic White přináší z pohledu historie značky modernější koncepci, čemuž odpovídá plošší radius 9.5 palců, krk s pohodlným profilem Medium 'C', dva humbuckery Wide Range, pevná kobylka hardtail a v neposlední řadě i větší „sedmdesátková“ hlavice osazená mechanikami ve stylu daného období. Ovládání zapuštěné do černého pickguardu sestává z třípolohového páčkového přepínače, samostatných hlasitostí a tónových clon.

Cena jednotlivých kousků z edice Road Worn Vintera, byla na českém trhu nastavena shodně na cca 29000 Kč s výjimkou Telecasteru Deluxe, který lze pořídit za cca 30500 Kč. Součástí dodávky je kvalitní polstrované pouzdro.

Tagy Fender Fender Vintera Road Worn 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY