Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.04.2017 - 00:01

Dvoukanálový basový aparát Markbass EVO 1

Téměř zároveň s oficiální premiérou kytarového modelu DV Mark EVO 1 se v portfoliu mateřské italské společnosti Markbass objevila basová verze zesilovače EVO 1 s výkonem 500 W, dvoukanálovou koncepcí s výběrem šesti virtuálních aparátů na každém kanálu, možností společného mixu, efektovou sekcí, tunerem a bohatou konektivitou.

Čistý a zkreslený kanál využívající firemní modelingové technologie nabízí celkem 12 emulací známých zesilovačů - u kanálu 1 jsou to simulace modelů Markbass Little Mark III, Trace Elliot GP12, G&K RB 700, Ampeg SVT-VR, Markbass TTE 500 a Sunn T a druhý kanál obsahuje mody vycházející z Tech 21 SansAmp, SWR Red Head, Ampeg SVT-VR Plus, Fender Bassman, Vox AC 120 a Marshall Major.

Ke každému kanálu lze navíc přiřadit pomocí aplikace Markbass EVO Software jeden z šesti efektů (kompresor, chorus, octaver, reverb a envelope filter) z nichž v továrním nastavení je ke kanálu 1 přiřazen kompresor a ke kanálu 2 chorus inspirovaný modelem od TC Electronic. Podobně jako efekty je možno stejným způsobem měnit také typy zesilovačů.

Přední panel je osazen dvojicí vstupů, takže je zde dokonce možnost paralelního zapojení dvou nástrojů, kromě rotačního spínače pro výběr emulací má každý kanál nezávislé čtyřpásmové korekce, gain, hlasitost a FX level. Pro případ plynulého míchání signálu obou kanálů je zde potenciometr Mix, nechybí sluchátkový výstup s hlasitostí a minijackový Aux In.

Koncový stupeň postavený na patentovaném systému MPT (Mark Proprietary Technology) poskytující výkon 500 W / 4 Ohmy nebo 300 W / 8 Ohmů je ovládán celkovou hlasitostí Master, mezi řadami potenciometrů je umístěna ladička a v aplikaci si můžete upravit parametry funkce Boost, jejíž aktivace přes footswitch je signalizována diodou.

Na zadní straně najdeme trojici audio výstupů (2x jack, 1x combo Speakon) s paralelním zapojením a minimální impedancí 4 Ohmy, sendy a returny dvou efektových smyček, USB port, dva Line Out XLR výstupy s odepínatelným zemněním a mody Pre/Post a DIN konektor MIDI In pro zapojení footswitche EVO1 nebo jakéhokoliv MIDI kontroleru, díky nimž lze aktivovat kanály, režim Mix, obě ef. smyčky, Booster a Mute/Tuner. Novinka s nadstandardními zvukovými možnostmi je už k dispozici i na českém trhu, kde se její cena pohybuje okolo 21 600 Kč.

Tagy Markbass Markbass EVO 1
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY