Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dvoukanálové kombo Orange Crush Acoustic 30

Kompaktní tranzistorová komba Orange řady Crush byla doposud vyhrazena pro el. kytary nebo baskytary. Tuto hegemonii ukončuje nový model Crush Acoustic 30 určený pro ozvučení elektroakustické kytary a zpěvu. Kombo osazené jedním osmipalcovým reproduktorem Voice of the World lze kromě adapteru napájet také bateriemi a zkosené dno kabinetu rozšiřuje poslechový úhel.

Dvoukanálový analogový předzesilovač disponuje nástrojovým kanálem s ovladačem gainu, třípásmovými korekcemi, tlačítkem Colour aktivujícím voicingový mod zvýrazňující pásma vyšších středů a spínačem Pad redukujícím vstupní signál o hodnotu -10 dB pro zachování čistoty zvuku u nástrojů se silnějším výstupem.

Mikrofonní větev je vybavena kombinovaným XLR/TRS konektorem, gainem, dvoupásmovou ekvalizací, přepínačem mic/line a funkcí phantomového napájení, využitelného u kondenzátorových mikrofonů. Celková hlasitost aparátu je nastavována masterem a o zkrocení případné zpětné vazby se stará globální notch filtrace s rozsahem 50 Hz až 6 kHz.

Digitální efektová jednotka obsahuje reverb a chorus s ovladači Level, Depth a potenciometr Blend určuje výraznost efektů u jednotlivých kanálů. Na horním panelu najdeme i minijackový mono konektor Aux In, sloužící k připojení externího audio zdroje (telefon, MP3, laptop atd.).

Zadní panel je vyhrazen pro jackový a symetrický XLR linkový výstup (oba Post-EQ) s tlačítkem odpojujícím uzemnění, send / return sériové efektové smyčky, síťový vypínač, zdířku 19V adapteru a také šachtu pro 10 tužkových AA baterií, jejichž výdrž se pohybuje okolo 3 hodin provozu na maximální výkon 30 W nebo 5 hodin při poloviční hlasitosti.

Orange Crush Acoustic 30 o rozměrech 28 x 32 x 23 cm a hmotnosti 6.12 kg bude dostupný v typicky oranžovém nebo černém provedení, česká cena novinky se pohybuje okolo 9800 Kč.

Tagy Orange Orange Crush Acoustic 30

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY