Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 31.08.2019 - 00:01

Dvacetiwattová celolampa Peavey Invective.MH

Předloni navrhl Peavey pro kytaristu kapely Periphery Mishu Mansoora signovaný aparát Invective.120, který disponuje masivním výkonem 120W a tomu odpovídajícími rozměry, hmotností a cenou. Tímto modelem ale spolupráce amerického výrobce a Mansoora neskončila, o čemž svědčí nová kompaktnější verze zesilovače nesoucí označení Invective.MH.

Zmenšená varianta je osazena dvoukanálovým předzesilovačem s elektronkami 12AX7, adaptivními třípásmovými korekcemi a potenciometry Pre Gain (drive) a Post Gain (volume). Kromě přepínače kanálů zde najdeme také tlačítko Tight pro zpevnění basového pásma a zkreslená větev Lead, vycházející z populárního aparátu Pevavey 6505, disponuje také noise gatem a funkcí Boost.

Dvacetiwattová koncová jednotka s ovladači Master a Resonance využívá dvojici lamp EL84, jejichž obvody jsou vybaveny systémem TSI (Tube Status Indication) s infomačními diodami indikujícími stav elektronek a k dispozici je i vestavěný attenuator umožňující nastavení max. výkonu v krocích 20/5/1 W.

Na zadní straně šasi najdeme hlavní reproduktorový výstup s volbou impedance 8/16 ohmů, zmíněný spínač výkonové brzdy, symetrický linkový XLR konektor se simulací mikrofonem snímaného kabinetu a odepínáním uzemnění, minijackovou sluchátkovou zdířku, send/return sériové bufferované efektové smyčky, dva jackové konektory footswitchů pro volbu kanálů a funkcí Tight/Gate/Boost/FXLoop a pro přímé nahrávání je připraven port USB-B s emulací boxu.

Nadstandardně vybavená kompaktní celolampová hlava Peavey Invective.MH o rozměrech cca 19 x 35.5 x 30.5 cm a hmotností pouhých 7.5 kg bude dodávána společně s dvoutlačítkovým footswitchem, cena by se na evropském trhu měla pohybovat okolo hranice 700 eur.

Tagy Peavey Peavey Invective.MH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY