Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.04.2022 - 00:01

Dva nové modely ze série Fender 60th Anniversary Jaguar

Pro příznivce offsetových kytar, jejichž obliba v posledních letech strmě stoupá, připravila společnost Fender dva nástroje ze speciální výroční edice, odkazující na první produktovou řadu modelů Jaguar, uvedenou na trh v roce 1962. Kolekce sestává z limitovaných verzí Fender 60th Anniversary Jaguar a 60th Anniversary American Ultra Luxe Jaguar, nabízejících odlišně koncipovanou elektroniku i hardware.

Fender 60th Anniversary Jaguar, představující klasičtější pojetí této řady, disponuje olšovým tělem, javorovým krkem s profilem 1966 Jaguar- C, hmatníkem z palisandru o radiusu 7.25 palců, osazeném 22 vintage pražci, obdélníkovými perleťovými značkami a kostěným ořechem širokým 42 mm. Menzura byla vyměřena na 24 palců.

Kytara využívá dva snímače 60th Anniversary Jaguar Single-Coil navázané na potenciometry Master Volume + Tone, přepínač obvodů Lead + Rhythm, kolečkové potenciometry hlasitosti a clony pro krkový snímač, dva On/Off switche obou singlů a další posuvný přepínač aktivující okruh Bass-Cut ořezávající nejnižší pásma. Struny kotví ve vibratu Jaguar s bezzávitovou nasouvací hřídelí a přes pevnou kobylku s ocelovými kameny míří do firemních vintage strojků.

Moderněji orientovaný Fender 60th Anniversary American Ultra Luxe Jaguar se od předchozího modelu liší lehce masivnějším profilem krku Augmented-D, ebenovým hmatníkem s proměnlivým radiusem v rozsahu 10 až 14 palců, standardními pozičními značkami, silnějšími pražci medium jumbo z nerezové oceli, ořechem ze směsi Tusq širokým 42.8 mm a menzurou dlouhou 25.5 palců.

Výrazné rozdíly najdeme také u elektroniky, sestávající z dvou humbuckerů Custom Double Tap, třípolohového nožového switche, dvou posuvných spínačů aktivujících rozepínání cívek v režimu Double Tap, celkové hlasitosti a tónové clony. Hardware s chromovaným povrchem sestává z pevné kobylky Adjusto-Matic, struny jsou ukotveny skrz tělo a končí v utamykatelných ladicích strojcích Fender Deluxe s krátkými hřídelemi.

Fender 60th Anniversary Jaguar je dostupný lesklých nitrocelulózových lacích Mystic Dakota Red nebo Mystic Lake Placid Blue (včetně hlavice) za cenu cca 2800 eur a stejnou cenovku nese i varianta Fender 60th Anniversary American Ultra Luxe Jaguar v odstínu Black (včetně hlavice) kombinované s třívrstvým černým pickguardem. Součástí dodávky je v obou případech prémiové pevné pouzdro.

Tagy Fender Fender 60th Anniversary Jaguar Fender 60th Anniversary American Ultra Luxe Jaguar

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY