Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.05.2016 - 00:01

Dunlop Billy Duffy BD95: Cry Baby se speciální cívkou

Po signovaných modelech Slashe, Eddieho Van Halena, Zakka Wyldea a dalších velikánů rockové kytary má svou vlastní verzi kvákadla také kytarista ikonické kapely The Cult Billy Duffy. Novinka z produkce firmy Jim Dunlop nese typové označení BD95 Cry Baby a na přání Duffyho je osazena obvodem s dvojicí zvukových režimů a funkcí auto-return.

Základna šasi je provedena v bílém laku a na pryžovém plátu nášlapného chromovaného pedálu je zobrazena kytaristova silueta odkazující na obal čtvrté studiovky The Cult Sonic Temple (r. 1989), které vévodí rozkročený Duffy s černým Gibsonem Les Paul Custom, jenž je dodnes nedílnou součástí jeho nástrojového arzenálu.

Elektronika je rozdělena do dvou větví přepínatelných bočním spínačem - první z nich disponuje klasickou cívkou a produkuje zvuk známého modelu Cry Baby 95Q, zatímco druhá signálová cesta jde přes speciální cívku, která produkuje kulatější vintage sound kopírující zvukový charakter oblíbeného Duffyho kvákadla, které především ve studiu používá už pěknou řádku let.

Wah není osazen klasickým spínačem, ale je vybaven automatickou aktivací po přiložení nohy na pedál a funkcí auto-return, která pedál poté navrátí do výchozí polohy. Na pravé straně jsou umístěny potenciometry upravující frekvenci a hlasitost kvákadla, nastavitelný je i čas vypnutí efektu a dva malé trimry uvnitř šasi umožňují také modifikovat frekvenční průběh u maximální pozice každého ze zvukových režimů.

Pokud se poohlížíte po kvalitním a flexibilním kvákadle s moderním zvukem modelu GB95 a nadstavbou v podobě vintage modu s kalibrovanou custom cívkou a hřejivým, organickým soundem, tak signovaný Dunlop Billy Duffy BD95 Cry Baby rozhodně vyzkoušejte. Do Evropy se nový wah dostane pravděpodobně koncem června a cena se má pohybovat okolo 270 Euro.

Tagy Cry Baby
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY