Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Duální overdrive Wampler Gearbox Andy Wood

Kytarista Andy Wood, country-rockový shredder s excelentní technikou hry, navázal opět spolupráci s výrobcem butikových efektů Brianem Wamplerem, který mu navrhl a postavil signovaný overdrive Gearbox, kombinující dvojici v současnosti asi nejoblíbenějších zkreslovačů z produkce Wampler Pedals, a to drivu Tumnus Mini a distortionu Pinnacle, inspirovaného soundem klasického jednokanálového Marshallu Super Lead Plexi.

První kanál je založen na overdrivu Tumnus a má kromě vlastního footswitche přiřazeny ovladače gainu, hlasitosti a tónové clony. Obvod, nabízející decentnější formu zkreslení s citlivou dynamickou odezvou, může sloužit jako boost k nakopnutí lampového aparátu, samostatný drive, nebo jako podpůrná jednotka následné zkreslovací sekce, které může dodat výraznější středy, komprimaci, delší sustain a celkově agresivnější projev

Druhá větev, vycházející z distortionu Pinnacle, disponuje saturovanějším zvukem s charakterem „Brown Sound“, což je zvuk blízký legendárnímu kytarovému tónu Eddieho Van Halena na albech Van Halen I a II, na nichž používal hlavy Marshall Super Lead s vytaveným koncovým stupněm. Kanál 2 je vybaven třípásmovými korekcemi, hlasitostí, gainem a také ovladačem integrovaného noise gatu.

Malý páčkový přepínač Order volí mezi sériovým pořadím obou okruhů, což představuje další navýšení flexibility tohoto efektu, napájení obstarává 9V adapter a footswitche mají tichý chod. Brian Wampler myslel při vývoji také na dnes hojně využívané smyčkovací kontrolery a osadil krabičku samostatnými vstupy i výstupy pro každý kanál, takže do looperu je efekt možno připojit jako dva nezávislé pedály aktivovatelné v sériovém či paralelním režimu.

Všestranný duální overdrive Wampler Gearbox, navržený podle specifikací Andyho Wooda, má proudový odběr 52 mA, rozměry cca 90 x 114.5 x 38 mm a ručně pájené obvody jsou samozřejmě osazeny kvalitními součástkami. Cena se v případě amerického trhu pohybuje okolo 270 dolarů.

Tagy Wampler Effects Wampler Gearbox Andy Wood

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY