Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální piano Roland FP-10

Do produktové série Roland FP přibyl nový model digitálního piana FP-10. Přestože se jedná o finančně dostupnější nástroj, není tato verze ochuzena o řadu pokročilých funkcí včetně bezdrátového Bluetooth nebo kvalitní vyvážené klaviatury PHA-4 Standard s 88 klávesami a o realistické podání zvuku se stará engin SuperNATURAL.

Zvukový generátor SuperNATURAL disponuje 96hlasou polyfonní, na výběr je trojice keyboard-modů (Whole, Dual, Twin piano), celkem 15 rejstříků včetně 4 verzí akustického piana, 2 modelů elektrického piana nebo emulací varhan, nechybí možnost transpozice v rozmezí -6/+5 půltónů a ladění po 1 Hz krocích v rozsahu 415.3 – 466.2 Hz.

Díky Bluetooth je zařízení schopno fungovat také jako MIDI kontroler, efektová jednotka disponuje parametry Ambience, Brilliance a String/Damper/Key Off Resonance, u metronomu s bpm 10 - 500 lze nastavit 14 rytmických patternů, banka obsahuje 17 songů (15 x Tone demo) a vlastní ozvučení obstarává koncový stereo zesilovač s výkonem 2 x 6W doplněný dvojicí reproduktorů o průměru 12 cm.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro sluchátkový stereo minijack, audio port USB-B, vstup pro pedál, update port USB-A a zdířku AC adapteru. Keyboard s jednoduše řešeným ovládáním, poměrně kompaktními rozměry 1284 x 258 x 140 mm a hmotností 12. 3 kg, je dostupný za cenu okolo 12 800 Kč. Součástí balení je notový stojan, adapter a pedálový footswitch

Tagy Roland Roland FP-10

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY