Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

„Digitální nesmrtelnost“: začátek nové éry kapely Kiss?

Ikony glam rocku zakončily prosincovým vystoupením v newyorské Madison Square Garden svou více než padesátiletou kariéru, ale poslední koncert závěrečného turné End of the Road neznamená úplný konec kapely. Tedy aspoň v tradiční formě. Návštěvníci finálového vystoupení se mohli poprvé seznámit s tím, jak budou vypadat show Kiss vytvářená  prostřednictvím digitální technologie, kdy jednotliví členové skupiny mají být ztvárněni jako avataři. Stejnou technologii už použila švédská ABBA, na jejíž virtuální koncerty se v Londýně stály fronty.

V podstatě to znamená, že „virtuální Kiss“ mohou po odchodu zakladatelů Paula Stanleyho a Geneho Simmonse do důchodu „vystupovat“ donekonečna, což Stanley nastínil i v jednom z rozhovorů: „Kapela nikdy nepřestane, protože fanoušci vlastní kapelu. Kapela si zaslouží žít dál, protože kapela je větší než my.“ Pro tento projekt byli členové Kiss zachyceni a znovu vytvořeni během vystoupení skupiny v oblecích typu motion capture už na začátku letošního roku.

I přes toto prohlášení ale není detailní formát budoucích koncertů Kiss stále jasný. Jak řekl Per Sundin, generální ředitel švédského konglomerátu, který projekt prostřednictvím BBC financoval: „Vyřešíme to po turné. Bude to v budoucnu koncert Kiss? Je to rocková opera? Je to muzikál? Příběh, adventura?“

Tagy Kiss

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY