Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.11.2019 - 00:01

Digitální mixer a rekorder Zoom LiveTrak L-8

Po modelech L-12, L-20 a L-20R přidává japonský Zoom do svého produktového katalogu dalšího zástupce digitálních mixážních pultů řady LiveTrak. Nová kompaktní verze s označením LiveTrak L-8 tentokrát míří nejen na muzikanty, ale také na podcastery, youtubery a další tvůrce multimediálního obsahu, kteří mohou využít integrovanou nahrávací jednotku.

Pult disponuje šesti mic/line kanály s kombinovanými XLR/jack vstupy, kvalitními preampy a phantomovým napájením, první dvě větve jsou impedančně uzpůsobeny pro nahrávání kytar a linkové kanály 7/8 disponují jackovými konektory nebo sdruženým minijackovým TRRS stereo vstupem. K monitoringu slouží čtyři sluchátkové výstupy s nezávislými hlasitostmi, vedle nichž najdeme dvojici hlavních symetrických XLR výstupů.

Studiovou práci zjednodušuje šest tlačítek Sound Pad spouštějících vybrané zvuky (např. reklama, hudební podkresy, zvukové efekty atd.), pod každý pad lze uložit až 13 různých presetů. Kanály jsou nahrávány přímo na SD kartu s kapacitou až 512 GB, nebo přes USB port do počítače. Nahrávka bude obsahovat zvukový soubor pro každý kanál plus hlavní stopu, což umožní flexibilní editaci.

Efektová sekce obsahuje reverby, delaye a chorusy s dvojicí nastavitelných parametrů, nechybí třípásmový ekvalizer s low-cutem a v případě připojení tel. hovoru do zmíněného minijackového vstupu je díky funkci Mix-minus eliminováno zpoždění a echo signálu. Nahrávací jednotka s 10 tracky plus stereo mixem podporuje formát WAV a integrovaná USB karta využívá převodníky 24-bit/44.1/48 kHz.

Digitální mixer-rekorder Zoom LiveTrak L-8 je možno napájet jak prostřednictvím USB kabelu, tak adapterem nebo čtveřicí tužkových AA baterií, u nichž výrobce udává výdrž v rozmezí 2 – 6.5 hodiny provozu podle typu článků (alkalické, Ni-MH 1900mAh, lithiové). Cena modelu o rozměrech 268 × 282 × 74 mm a hmotnosti cca 1.6 kg se má pohybovat pod hranicí 400 dolarů.

Tagy Zoom Zoom LiveTrak L-8
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY