Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.03.2020 - 00:01

Digitální komba Fender Mustang GTX a LT50

Do produktového katalogu Fenderu přibyla trojice nových kytarových komb z inovované modelingové série Mustang, zastoupené modely GTX50, GTX100 a LT50. První dva jmenované aparáty disponují identickou výbavou včetně Bluetooth modulu a WiFi, liší se výkonem koncového stupně, rozměry a typem reproduktoru, zatímco Mustang LT50 představuje ekonomickou variantu vycházející z předchozí verze LT25.

Oproti starší edici Mustang GT disponují komba GTX novým typem reproduktorů, přibyly další efekty i virtuální zesilovače, změnou prošly funkce footswitche, širší editaci obstarává zbrusu nová aplikace Fender Tone 3.0 a kabinety jsou vyrobeny ze dřeva, což ve srovnání s dřevotřískovým skeletem přináší snížení hmotnosti a také lepší výsledný zvuk.

Na výběr je 40 emulací známých aparátů a množství efektů, předvolby lze uložit do 200 uživatelských presetů, nechybí looper s kapacitou 60 sekund, USB port, plně stereofonní efektová smyčka, symetrické linkové XLR výstupy, sluchátkový výstup nebo Aux In pro připojení externího zdroje audia.

Mustang GTX50 o rozměrech 43 x 49 x 23 cm je osazen dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion G12P-80 s impedancí 8 ohmů, stowattová varianta GTX100 (46 x 49 x 25.5 cm) využívá repro Celestion G12FSD-100 a v ceně výkonnějšího modelu je také footswitch GTX-7 pro přístup k presetům, bankám, looperu, tap tempu atd.

Mustang LT50 s výkonem odpovídajícím číslům v názvu má stejně jako řada GTX dřevěný kabinet, jednokanálový preamp s gainem, hlasitostí a třípásmovými korekcemi nabízí 20 typů zesilovačů doplněných efektovou sekcí a připraveny jsou pozice pro 60 presetů (30 továrních, 30 uživatelských).

LT50 využívá dvanáctipalcový reproduktor Fender Special Design, konektivita sestává z monofonní symetrické TRS linky, minijackového Aux In, sluchátkového výstupu a zdířky čtyřtlačítkového footswitche aktivujícího efekty a ladičku. Součástí dodávky je vinylový potah. České ceny modelingových komb Fender Mustang GTX a LT se pohybují v následujících relacích: GTX50 cca 10000 Kč, GTX100 cca 13400 Kč a LT50 cca 6000 Kč.

Tagy Fender Fender Mustang GTX Fender Mustang LT50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY