Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 11.11.2020 - 00:01

Digitální dechový nástroj Akai EWI Solo

Do rodiny elektronických dechových nástrojů Akai EWI (Electronic Wind Instrument), jejichž patrně nejznámějším propagátorem byl legendární saxofonista a držitel 15 cen Grammy Michael Brecker, přibyl nový model nesoucí označení EWI Solo. Název nebyl v daném případě vybrán náhodně, protože oproti předchozím verzím řady EWI je Solo díky vestavěnému ozvučnému systému v podstatě nezávislý model použitelný kdekoliv.

EWI Solo nabízí obdobné ovládání i zvukové možnosti jakými disponují tradiční akustické dechové nástroje a banka s dvěma stovkami prémiových továrních předvoleb rozšiřuje paletu rejstříků také o syntezátorové zvuky. Vytvářet lze i vlastní presety, připravena je efektová jednotka s delayem, reverbem a chorusem, nechybí nastavitelné ladění, dvojice nízkofrekvenčních oscilátorů apod.

Novinka je vybavena náustkem s velmi citlivým senzorem reagujícím na tlak vzduchu, integrovány jsou válečky pro posun oktáv, využít lze ohýbání tónu nebo funkci portamento a velkou výhodu představuje čtveřice modů (flétna, hoboj, saxofon, EVI – Electronic Valve Instrument), vycházející vstříc hráčům navyklým na prstokladový systém klasických nástrojů.

Vývojáři do letošního modelu instalovali zesilovač s pečlivě kalibrovaným reproduktorem zasazeným do ozvučníku, takže EWI Solo je nyní plně použitelný opravdu kdekoliv. Přísun energie je řešen pomocí lithium-ion baterie s výdrží cca 12 hodin nepřetržitého provozu, dobíjení článku obstarává USB port sloužící také pro MIDI (16 kanálů) a v menu najde uživatel i ekonomický mod, jenž napájení deaktivuje 30 minut poté, co okruh nedetekuje žádný vstupní signál.

Konektivitu doplňuje linkový TRS výstup a dvojice minijackových stereo zdířek pro sluchátka a Aux In, takže tiché cvičení nebo jam s oblíbenou nahrávkou není na rozdíl od hry na standardní nástroj žádný problém. Elektronický dechový syntezátor Akai EWI Solo o rozměrech 76.5 cm x 7.6 cm x 8.2 cm a hmotnosti 0.8 kg je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 520 eur.

Tagy AKAI Akai EWI Solo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY