Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.01.2016 - 00:01

Diamantový Fender Repeater Tele: sběratelská rarita, nebo klenot?

Do kolekce luxusních kytar série Fender CS Prestige Collection, vyráběných v dílnách Custom Shopu, přibyla novinka v podobě speciálního modelu Fender Music Repeater Tele, za jejímž zrodem stojí jeden z nejzkušenějších kytarářů Fenderu Yuriy Shishkov, jenž je členem elitního týmu značky už více než patnáct let a na svém kontě má spolupráci např. s Jimmym Pagem, Dimebagem Darrellem, Nuno Bettencourtem nebo Paulem Stanleym.

Exkluzivita tohoto mimořádného nástroje spočívá především v materiálech, jenž byly použity na bohaté intarzie a další ozdobné doplňky. Na stavbu Telecasteru s dutým olšovým korpusem, krkem z plamínkového a hmatníkem z tmavého očkového javoru, bylo použito neuvěřitelných 1 005 diamantů, 38 safírů a 325 perel. Ozdobné lemovky a linky na lubech těla tvoří celkem půl metru 18-ti karátového zlatého drátu z kovu stejné ryzosti byla vyrobena i výrazná roseta.

Pozlacená je i netradičně koncipovaná kobylka se zlatým a safírovým struníkem. Podobně zdobeny jsou i ladicí strojky a dvojice potenciometrů hlasitosti a panoramy s elektronikou O.B.E., jenž je doplněna custom snímačem zabudovaným v krku nástroje. Kombinaci zlata a perel najdeme také na zadní straně korpusu, včetně průhledného krytu šachty mezi struníkem a zadní rolnou popruhu, ve které je umístěn mechanismus staré hrací skříňky.

Fender Tele Music Repeater odkazuje svým designem na švýcarskou hodinářskou tradici, čemuž částečně odpovídá i označení kytary. Sběratelská lahůdka, jejíž oficiální cena nebyla zatím zveřejněna, dorazí ke svému případnému majiteli společně s 200 let starými, zlatými švýcarskými hodinkami s diamantovým vykládáním. Zdá se, že k pořízení tohoto nástroje bude zřejmě potřeba obnos, jenž citelně převyšuje ušetřené kapesné.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY