Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

DG412ES a DG810ES: basové boxy Darkglass ze série Elite

Na zimním veletrhu NAMM prezentovala firma Darkglass Electronics dva prototypy basových kabinetů z nové edice Elite, které se v podobě modelů DG412ES a DG810ES nyní dostávají do sériové produkce. Oba boxy o velikosti klasických „osmičkových“ Ampegů osadil finský výrobce reproduktory s neodymovými magnety a skelet využívá kvalitní baltskou překližku (12 mm a 15 mm), čímž se podařilo poměrně výrazně snížit hmotnost těchto kabinetů.

Verze DG412ES staví na čtveřici zakázkových dvanáctipalcových měničů Eminence Kapplite s impedancí 16 ohmů, přenos vyšších pásem obstarává driver PH410 s pracovní frekvencí naladěnou na hodnotu 2 kHz a maximální výkon dosahuje hladiny 1200 wattů. Frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 42 Hz až 18 kHz, SPL dosahuje 102.6 dB a celková impedance činí 4 ohmy (8+8 ohmů v sériově-paralelním zapojení).

Varianta DG810ES disponuje osmi desetipalcovými repry Eminence Deltalite s impedancí 8 ohmů, opět zde najdeme výškovou hornu PH410 (2 kHz) a frekvenční odezva i celková impedance je identická jako u modelu DG412ES. Limit SPL je dán hranicí 100.5 dB a výkon se posunul na hodnotu 1600 wattů.

Kabinety v tradiční designové úpravě s šedou koženkou a lehce odnímatelnou čelní sítí jsou opatřeny masivními kolečky, transport usnadňují kovová madla zapuštěná do zadní horní hrany šasi, konektivita sestává z dvojice paralelně zapojených Speakonů a nechybí potenciometr pro ovládání tweeteru.

Profesionální boxy Darkglass Electronics Elite v konfiguracích 4x12 a 8x10 s hmotností 50 kg respektive 52.6 kg a shodnými rozměry 31 x 46 x 123 cm poskytují nekompromisní sound pokrývající široké frekvenční spektrum a zvolená koncepce společně s dostatečnou výkonovou rezervou je předurčují pro použití na větších pódiích, kde plně vyniknou jejich zvukové možnosti.

Novinky s dosud nezveřejněnými cenovkami by měly být trochu překvapivě vyráběny ve Spojených státech, kde zahájení sériové produkce prozatím brzdí opatření související s pandemií covid-19.

Tagy Darkglass Darkglass DG412ES Darkglass DG810ES

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY