Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.02.2017 - 00:01

Devítka Fenderů z edice Exotic Collection

Vedle zbrusu nové řady Professional představil Fender na kalifornském veletrhu NAMM také nástroje z limitované edice Exotic Collection, do které patří kytary American Professional Pine Jazzmaster, Stratocastery American Professional Mahogany, American Vintage ’59 Pine a Shedua Top, Telecastery Malaysian Blackwood 90, American Professional Pine, Mahogany Deluxe ShawBucker, American Elite Mahogany Thinline a baskytara American Professional Jazz Bass FMT.

Jak už název této speciální edice napovídá, společným jmenovatelem celé kolekce jsou pro značku neobvyklá a mnohdy exotická dřeva použitá pro stavbu korpusů. American Professional Pine Jazzmaster má borovicové tělo, dvojici single coilů V-Mod Jazzmaster, vibrato s kobylkou s bronzovými kameny a javorový hmatník s 22 vysokými pražci.

Korpus American Professional Pine Telecasteru je vyroben ze sto let staré borovice a osazen kobylkovým snímačem American Vintage ’64 Gray-bottom a krkovým singlem Charlie Christian. American Vintage ’59 Pine Stratocaster jde ve šlépějích prvních prototypů Stratu, jenž měly také borovicová těla. Kytara je vybavena třemi singly American Vintage ’59 a javorový hmatník s radiusem 9.5 palce nese 21 pražců.

American Professional Mahogany Tele Deluxe ShawBucker kombinuje klasický Telecasterovský design s mahagonovým korpusem, dvojicí humbuckerů Fender Shawbucker ovládaných samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami a páčkovým třípolohovým přepínačem. Z identického materiálu je i tělo modelu American Elite Mahogany Tele Thinline s kobylkou Elite Suspension, proměnlivým radiusem hmatníku, kobylkovým single coilem 4th Gen Noiseless, speciálně vinutým krkovým humbuckerem Shawbucker a elektronikou doplněnou switchem S-1 pro rozepínání cívek.

Mahagonový American Professional Mahogany Stratocaster disponuje třemi singly V-Mod, obvodem treble-bleed a inovovaným profilem krku Deep C. Základnu těla Shedua Top Stratocasteru tvoří exotické dřevo okoume s topem shedua (africký ovangkol) a výbava je stejná jako u předchozí mahagonové verze.

Malaysian Blackwood Telecaster 90 z houževnatého tmavého dřeva je osazen dvěma singlovými snímači JP-90 a javorový hmatník s radiusem 9.5 palce nese 22 pražců. Nabídku uzavírá basa American Professional Jazz Bass FMT s olšovým korpusem a horní deskou z plamínkového javoru, dvojicí singlů V-Mod JB, krkem s profilem Modern C, 20 pražci a kobylkou HiMass Vintage s ukotvením strun skrz tělo. Jednotlivé modely z limitované edice Exotic Collection 2017 budou dodávány na trh v měsíčních intervalech počínaje dubnem.

Tagy Fender Exotic Collection
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY