Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Desktopový USB mikrofon Behringer BU100

Mezi ploché (tzv. boundary) kondezátorové mikrofony se zařadil kompaktní desktopový USB model BU100 z produkce firmy Behringer, jenž by podle slov výrobce měl zajistit kvalitní audio signál při podcastingu, streamování, konferenčních video hovorech, hraní počítačových her či nahrávání akustických nástrojů a vokálů. Koncepce typu plug and play navíc zaručuje rychlé a bezproblémové připojení k tabletu, smartphonu s podporou USB napájení nebo počítači fungujícím na operačních systémech Windows 7, 8, 10 a Mac OS 9/X.

Spodní strana robustního těla z kovového odlitku, jehož design nápadně připomíná verzi GZ 1 USB firmy the t.bone, je opatřena strukturovaným protiskluzovým pryžovým plátem a pro trvalejší instalace zde najdeme také dva otvory sloužící k zavěšení na zeď, stojan apod.

Základ tvoří kondenzátorová (elektret) kapsle se semi-kardioidní směrovou charakteristikou, minimalizující hluk pozadí a zpětnou vazbu, použity byly převodníky pracující s rozlišením 16-bit/48 kHz, integrováno je tlačítko Mute, informační dioda, USB port a minijacková sluchátková zdířka.

Odstup signálu od šumu činí 55 dB, citlivost je dána hodnotou 3.2 mV / Pa @ 1 kHz, frekvenční rozpětí se pohybuje v mantinelech 50 Hz – 18 kHz, maximální hladina akustického tlaku (SPL), vyjadřující limit, kdy je zařízení schopno reprodukovat absolutně čistý signál, dosahuje úrovně 110 dB a samozřejmostí je nulová latence přímého monitoringu při poslechu ze sluchátek nebo kabinetů.

Kondenzátorový USB mikrofon Behringer BU100 tak představuje všestranného pomocníka, poskytujícího širokou a lineární frekvenční odezvu s velmi nízkou úrovní šumu. Oficiální cenovka, pohybující se v případě amerického trhu pod hranicí 50 dolarů, potvrzuje firemní filozofii „spousta muziky za málo peněz“. Součástí balení je kabel USB-Micro – USB-A.

Tagy Behringer Behringer BU100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY