Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.05.2018 - 00:01

Desktopová komba Laney Mini a Mini-ST

Laney rozšiřuje své nabídkové portfolio o novou edici malých komb sestávající z mono modelů Mini a stereo verzí Mini-ST, která je navíc vybavena digitálním delayem. Kompaktní aparátky, určené především k domácímu cvičení, se mohou pochlubit stylovým vintage designem, LSI konektorem pro externí aplikaci Tonebridge od Ultimate Guitar a kromě adapteru je lze napájet i pomocí baterií.

Obě varianty budou dostupné ve třech designových úpravách plastového šasi a přední ochranné síťky: modely Mini-Iron vycházejí z aparátů řady Ironheart, Mini-Lion je inspirován zesilovači LionHeart a předlohou Mini-SuperG se staly vintage verze Laney Supergroup z konce 60. let.

Menší mono komba Mini s výkonem 3 W jsou osazena jedním 3palcovým full-range reproduktorem a stereo edice Mini-ST disponuje dvojicí měničů a koncovým stupněm s výkonem 2x3 W. Jednoduše koncipovaný dvoukanálový preamp je osazen spínačem Clean/Drive plus potenciometry gainu a tónové clony. Pro celkovou hlasitost slouží ovladač Volume a v případě stereo komb Mini-ST je k dispozici také digitální delay s dvojicí ovladačů a rozsahem 100 až 400 ms.

Nechybí sluchátkový minijackový výstup, vstup Aux In a také zdířka LSI (Laney Smartphone Insert), umožňující připojení telefonu nebo tabletu (iOS, Android) s aplikací Tonebridge navázanou na online knihovnu se zvuky inspirovanými více než tisícovkou známých skladeb. Na zadní straně skeletu je umístěna šachta pro 6 tužkových AA baterií a vstup DC adapteru 9 až 12 V.

Desktopová komba Laney Mini a Mini-ST se už začínají objevovat v evropské distribuci a jejich ceny startují na částce cca 40 eur za verzi mono Mini a cca 70 eur za stereo variantu Mini-ST. Adapter ani baterie nejsou součástí balení, což výrobce poměrně rozumně kompenzuje přiloženým LSI kabelem.

Tagy Laney Laney Mini Laney Mini-ST

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY