Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Pá, 26.07.2019 - 08:00

10 nejpovedenějších coverů Lea Moracchioliho

Učil na soukromé základce. Studio Frog Leap byl jeho koníček. Pak ale Nor Leo Moracchioli jeden pátek vyvěsil na youtube metalový sranda cover Poker Face a přibývající fanoušci nedali jinak, než že chtějí další. Do dnešního dne jich stylem „ryc anebo nic“ vzniklo přes dvě stě osmdesát. Před blížím se Brutalem, kde bude Leo ve středu nad ránem obveselovat metalové hordy, dávám k dobru deset nejzdařilejších. Počítá se každý originální nápad.

1. Baby Shark

Společné sledování někdy opravdu hodně pitomých kreslených seriálů pro děti spousta dospělých protrpí. Leo se ale dceřině oblíbenci Žralůčkovi postavil čelem a přetvořil ho, aby se s ním mohl vnitřně ztotožnit. Dílko korunuje závěrečný taneček před bezpečnostní kamerou.

2. Nirvana – Smells Like Teen Spirit „I feel stupid and contagious / Here we are now, entertain us!“ Leo stoicky klidnou manželku zapojuje málokdy. Ale když už, nakonec se ukáže, že vrána k vráně sedá a že Stine má možná větší smysl pro komiku než její bláznivý muž.

3. Gorillaz – Feel Good „Řekl bych, že se teď cítíš trochu jako Alenka, když padala králičí norou.“ Někteří návštěvníci obchoďáku, kteří sledovali obřího bílého králíka s nezapojeným véčkem tedy rozhodně. Králíkodlak se zjevil ještě párkrát, například Leově podání Gangnam stylu nebo Cotton Eye Joa. Tam už ale chyběl moment překvapení.

4. Slipknot – Psychosocial Udělat z Psychosocial ještě větší metal dost dobře nejde. Proto se Leo tentokrát dal opačnou cestou a spojil síly s Robem Scallonem, aby vyhmátly ryzí vidláckou podstatu osmičlenného maskovaného souboru (termín Saši Hemaly). Corey Taylor za to oba samozřejmě poslal do kšá.

5. Toto – Africa Jakmile je poblíž Rabea, jam eskaluje rychle. Tady dokonce prorostl do „potitulkové“ scény, která je možná lepší než samotný cover.

6. Madness – Our Home „Mami. Ten divný pán je zas na střeše!" - „Neboj, broučku, brzo bude pryč.“ Rodina Moracchioli se před kamerou sešla víckrát, například při hraní Song 2. Tentokrát ale hlavní roli nehrála ani skáčková klasika nebo Leo, ale rodinný dům, králičí kostým a velká spousta plyšáků.

7. Sail – Awolnation Leo se na chvilku vrátil ke své původní profesi učitele na 1. stupni a s maňásky zinscenoval pekelné divadlo. Muppet Tlusťoch Ed by na to řekl asi jen: „Každý nemá rád metal. Srát na ně!“

8. Scatman John – Scatman V potápěčské výstroji, při skoku padákem nebo s perlíkem v ruce. Leo jen naznačil a záběry šíleného paření na Scatmana se jen hrnuly. Teď babo raď, kdo je větší pošuk, jestli Moracchioli nebo jeho fanoušci.

9. Red Hot Chilli Peppers – Californication Tady Leo spojil velmi příjemné s velmi užitečným. Když už Californication, tak v Kalifornii na NAMMu a na všem, co je k mání. „Nenápadně“ se však blýskly hlavně Chapmanky a jejich nejznámější endorseři: Erock, Jared Dines, Rob Scallon a samozřejmě Rabea Massaad.

10. Adele – Hello Rychlý prachy pro zpruzeného sólistu Peta Cottrela. Mimochodem jeho útrpné pohledy lapidárně vystihují první bezprostřední dojmy z Leovy maniakální tvorby.

Nezapomněl jsem na nic? A jaký je váš oblíbený cover od Lea? Diskutujme!

Tagy brutal assault Leo Moracchioli Frog Leap Studios

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY