Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.12.2019 - 00:01

Delay/looper Keeley Eccos

Butiková firma Keeley Electronics přichází na trh s dalším efektem, který by se mohl stát stabilní součástí mnoha kytarových pedalboardů. Novinka nesoucí označení Eccos kombinuje looper s delayem nabízejícím hřejivý zvuk páskového echa doplněného modulací, do paměti lze uložit tři presety a pedál umožňuje i tzv. true stereo zapojení nebo ovládání pomocí externího expression pedálu.

Delay, jehož zvuk pojmenoval designer Robert Keeley jako „neo-vintage sound“, je ovládán potenciometry Time, Feedback, Blend (mix přímého a efektovaného signálu) a pro modulaci jsou vyhrazeny parametry Rate a Depth. Navíc při zmáčknutí knoflíku Feedback dostává uživatel přístup k dalším funkcím, jako je plynulý mix dvou rozdílných modulací s časem v rozmezí 0 až 13 ms, ekvalizace či rytmizace delaye apod.

Looper s neomezeným počtem vrstvení disponuje v mono režimu maximálním časem 120 sekund, ve stereo modu se kapacita snižuje na polovinu a dvojice footswitchů obstarává kromě standardních funkcí Record, Play, Stop také reverzní přehrávání a playback v poloviční rychlosti.

V dozvukovém režimu opatřeném tap tempem lze volit mezi true bypass nebo bufferovaným zapojením, přičemž druhá možnost je navázána na funkci Trail, která po přepnutí na jiný preset nechá přirozeně doznít původní frázi. Při použití v paralelní smyčce zesilovače najde uplatnění mod All Wet a vedle standarního přepínání footswitchů je na výběr Momentary režim.

Konektivita sestává z dvojice vstupů a výstupů, konektorů pro expression pedál nebo externí spínač (Tap / Remote) a zdířky 9V adapteru. Delay/looper Keeley Eccos s analogovou cestou originálního signálu je postaven na 24/56-bit DSP jednotce Quad Dream a cena se pohybuje okolo 250 dolarů.

Tagy Keeley Electronics Keeley Eccos
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY