Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Delay TC 2290 jako plug-in s ovladačem

Rackový delay TC Electronic TC 2290 se téměř okamžitě po svém uvedení na trh (1985) stal studiovým standardem a ve svém gearu jej také měla (nebo stále má) celá řada kytaristů zvučných jmen. Efekt s mimořádně kvalitním zvukem, modulační sekcí, MIDI rozhraním a několika efektovými smyčkami už firma od roku 2005 sice nevyrábí, ale potěšitelné je, že se dánská značka nyní rozhodla nabídnout tento produkt v podobě plug-inu TC 2290-DT doplněného hardwarovým kontrolerem.

Přesto, že je klasický TC 2290 digitální, tak značnou zásluhu na jeho zvuku má poměrně velké množství analogových obvodů, jejichž vzájemnou interakci a charakter samozřejmě zohledňuje i softwarový TC 2290-DT, jehož algoritmy jsou výsledkem měření a analýzy čtveřice rackových variant, které firma v průběhu let uvedla na trh.

Kromě několika typů delaye (mono, stereo, ducking, dynamic, reverse, panning atd.) s délkou až 32 sekund, chorusu, flangeru a tremola zde najdeme množství přednastavených presetů vytvořených renomovanými producenty, zvukaři a muzikanty (např. David Gilmour, The Edge, Dream Theater, Robben Ford apod.), což alespoň zpočátku může usnadnit práci a orientaci ve fungování jednotlivých sekcí.

Desktopový kontroler, komunikující s plug-inem pomocí kabelu micro-B USB 2.0 sloužícím zároveň k napájení, ctí design předlohy a ovládací panel obsahuje v podstatě identické ovladače a displeje jako rack a přidává čtveřici ledkových meterů indikujících hodnotu vstupního a výstupního gainu (LR In / LR Out s rozsahem -60 až 0 dB).

Plug-in TC 2290-DT spolupracuje s většinou DAW aplikací, je kompatibilní s 32/64bitovými platformami Mac i PC (OS X 10.10 nebo Windows 7 a vyšší) a bude dostupný ve formátech VST/AU/AAX. V celosvětové distribuci se novinka objeví v průběhu června za cenu okolo 350 dolarů.

Tagy TC Electronic TC 2290 delay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY