Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Hrbek -

Dee Dee z Ramones má vlastní signature

Fender přichází se signature Precisionem k uctění památky baskytaristy punkové legendy Ramones. Předobrazem této baskytary je nástroj, který Douglas ‚Dee Dee Ramone‘ Colvin používal na přelomu 70. a 80. let, bílý Precision s javorovým krkem a černým pickguardem.

Tento speciální nástroj odhalil Fender na soukromém večírku v newyorském hotelu Chelsea, úzce spjatým s punkovou scénou, kde probíhá výstava, věnovaná Dee Dee Ramoneovi. Basa má olšové tělo, pokryté lesklým, polyesterovým lakem v barvě ‚Olympic White‘, javorový krk pofilu ‚C‘, javorový hmatník a dvacet ‚vintage style‘ pražců. Třívrstvý pickguard, chromovaný hardware i snímač jsou standardní pro Precision baskytary. Ramoneův signature pak nese heslo „Dee Dee Ramone One Two Three Four“ na destičce, do které jdou šrouby, kotvící krk, logo Fender ve stylu 70. let a samozřejmě umělcův podpis na zadní straně hlavy.

K baskytaře dále patří čtyřicetistránková knížka, obsahující biografii, fotky, kresby a citáty od Ramoneových přátel; nálepka a barevný plakát A2, s fotografií Dee Dee Ramonea na pódiu se svou baskytarou. K mání by měla být ledna za cenu lehce pod 25 tisíc korun.

Tagy Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Hrbek
Vždycky jsem miloval muziku. A živý nástroje.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY