Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.12.2020 - 10:00

Dechový synth Roland Aerophone Pro

Populární dechové syntezátory Roland řady Aerophone se dočkaly nové vlajkové lodě v podobě modelu Aerophone Pro, využívající pokročilé firemní technologie Zen-Core a SuperNATURAL. Nástroj s vytříbeným designem a prémiovými komponenty byl vyvíjen na základě zpětné vazby od předních světových hráčů, přepracovaná konstrukce umožňuje pohodlnější držení, k dispozici jsou hliníková tlačítka s akcentem a diskrétní OLED displej viditelný v jakémkoli úhlu či světle.

Aerophone Pro má stejný prstoklad jako akustický saxofon a integrována je i klávesa vysokého Fis. Uspořádání prstokladu a ovládacích prvků lze přizpůsobit podle preferencí hráče a v některých případech může být praktickým pomocníkem vstup pro nožní spínač MIDI. Inovací prošly také senzory dechu a nátisku s citlivější reakcí, nízkou latencí a konfigurovatelným nastavením.

Jak se dá od tohoto modelu očekávat, banka obsahuje spoustu vzorků tradičních dechových a smyčcových nástrojů, včetně vylepšených rejstříků soprán, alt a tenor saxofonu, nové jsou samply trumpet, přibylo více esoterických nástrojů, jako např. dukduk, a díky začlenění systému Roland Zen-Core, postaveném na enginu synthů Fantom nebo Jupiter-X, získá uživatel i vysoce kvalitní elektronické zvuky vintage i moderních syntezátorů.

Aerophone Pro má zabudovaný ozvučný stereo systém, tvořený koncovým zesilovačem 2 x 1.5 W napojeným na dvojici reproduktorů o průměru 2.8 cm, nechybí efektová sekce s modulacemi a dozvuky, presetové úložiště obsahuje i 10 bicích kitů a v uživatelské paměti je připraveno 600 slotů. Konektivita sestává ze stereofonního audio výstupu, sluchátkového minijacku, konektorů MIDI In/Out a portu USB-C. Vedle standardní editace je možno použít firemní aplikaci, komunikující přes Bluetooth 4.2 s podporou profilů A2DP, GATT a kodeku SBC.

Dechový synth Roland Aerophone Pro o rozměrech 133 x 84 x 687 m, hmotností 1140 g a proudovým odběrem 915 mA je napájen prostřednictvím adapteru 5.7V nebo šesti dobíjitelných AA/HR6 baterií Ni-MH. Cena se pohybuje okolo 1500 dolarů včetně speciálního gig bagu, krytky náustku, kabelu USB-C – USB-A a dalších doplňků.

Tagy Roland Roland Aerophone Pro
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY