Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.11.2021 - 08:00

David Lee Roth oznámil odchod do hudebního důchodu

David Lee Roth, charismatický zpěvák, bývalý frontman kapely Van Halen, a muzikant, který svými sólovými projekty pomohl zviditelnit řadu špičkových hráčů, jež byli členy jeho doprovodných bandů, oznámil konec hudební kariéry. V rozhovoru pro magazín Las Vegas Review Journal také uvedl, že finální tečku za jeho téměř padesátiletým působením v showbyznysu obstará pětice koncertů v lasvegaském klubu House of Blues, naplánovaných na leden příštího roku.

„Jsem nucen se skutečně vyrovnat s tím, jak krátký je čas, a můj čas je pravděpodobně ještě kratší. Upřímně řečeno, myslel jsem si, že bych mohl být první,“ naráží Roth na loňský odchod kytaristy Eddieho Van Halena (26. 1. 1955 – 6. 11. 2020). „ Možná jsem si myslel, že mě Marlboro Man dostane.... A moji lékaři mě donutili, abych se opravdu zabýval tím, že pokaždé, když jdu na jeviště, ohrožuji svou budoucnost.“

Začátkem letošního roku Dave Lee Roth spojil síly s kytaristou Johnem 5 a natočil country-rockový singl s názvem Giddy-Up! Ten se objevil jako součást projektu Roth, sedmnáctidílného interaktivního online komiksu, který bývalý člen kapely Van Halen vytvořil a namluvil.

Tagy David Lee Roth Van Halen
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY