Přejít k hlavnímu obsahu
Dave Matthews se vždy obklopoval vynikajícími muzikanty. | Foto: Live Nation, Sanjay Suchak
Dave Matthews se vždy obklopoval vynikajícími muzikanty. | Foto: Live Nation, Sanjay Suchak
Martin Hošna -

Dave Matthews Band míří do Prahy

Americká rocková skupina Dave Matthews Band zahraje 16. dubna 2024 v O2 Universu v Praze. Přiveze svůj mix rocku, jazzu, folku a world music včetně uhrančivého muzicírování. Představí svoji novou desku Walk Around The Moon, která se těší velké přízni fanoušků i kritiků.

Také v našem hudebním magazínu vyšla recenze, která pěla na nové písně jen chválu: „Daveovo vypravěčství se pohybuje na hranici snového impresionismu a zlověstné reality. Sebevědomě rozvijí osobitý sentiment pod nánosy vesmírných orchestrací, frázovité rytmiky, popové dynamiky.“

Dave Matthews se vždy obklopoval vynikajícími muzikanty. S akustickou kytarou a charismatickým skromným falzetem upoutává pozornost v intimních baladických skladbách, zatímco zbytek ansámblu má prostor pro svoji seberealizaci a hráčské kumštýřství.

Impozantní jamování soubor předvedl již před lety ve Fóru Karlín, není pochyby o tom, že i na jaře 2024 se bude jednat o výjimečný hudební zážitek.

Tagy Dave Matthews Band

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY