Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dante Frisiello: nový kytarista kapely Steva Vaie

Před pár týdny si mohli i čeští fanoušci kytarového démona Steva Vaie, kteří navštívili jeho koncerty v brněnském Semilassu či pražském Lucerna Music Baru, poslechnout nejen mistrovský výkon hlavního protagonisty, ale i skvěle šlapající kapelu, v níž se na postu doprovodné kytary objevil nový sideman Dante Frisiello, jenž na této pozici nahradil dlouholetého Vaiova spolupracovníka Davea Weinera.

Frisiello, vystudovaný právník, který v Mistrově bandu působil dříve jako Weinerův kytarový technik, si v nové roli odbyl u Vaie koncertní premiéru na prvním vystoupení letošní evropské šňůry, startující 24. března v Lisabonu. Pódiový křest se ale v případě Frisiella neobešel bez technických problémů.

„Začal jsem hrát a všechno bylo skvělé,“ vzpomíná Frisiello. „Pak, když jsme se dostali k mému sólu – hned poté, co mě Steve představil – zmáčknul jsem footswitch unmute, abych začal hrát, a v tom se ozval obrovský hluk a můj aparát přestal fungovat. V tu chvíli jsem nevěděl, co mám dělat. Prostě jsem se začal smát, protože jsem si říkal: 'Panebože, nemůžu uvěřit, že se to děje právě teď'. Nakonec Steve řekl: 'No jo, jedeme dál', a hned, jak to řekl, to zase naskočilo!“

Kromě výpadku, trvajícího asi dvě minuty, se Frisiello na zmíněném koncertu musel popasovat ještě s jiným problémem. „Dvě písničky před skladbou Lights Are On, kde se Stevem svádíme kytarový souboj, mi praskla struna vysoké E, takže jsem ten duel musel dohrát na svůj sedmistrunný Ibanez (pravděpodobně model AZ24047-BK pozn. red.),“ dodává kytarista.

Křest ohněm Frisello okomentoval na přiloženém videu s příznačným názvem Moje první vystoupení se Stevem Vaiem (málem mě vyhodili). Druhý záznam přináší zmíněný track Lights Are On, tentokrát odehraný na vystoupení v Madridu, kde Frisello už použil šestistrunný model Abasi Concept se snímači Fishman, který ale musel během hry opět vyměnit za „sedmičku“.

Tagy Dante Frisiello Steve Vai

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY