Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Čt, 21.09.2017 - 13:00

Czeching: showcase i live recenze vaší tvorby

Czeching je hudebně exportní projekt, jehož prostřednictvím Český rozhlas podporuje od roku 2013 nadějné kapely v jejich snaze prorazit na zahraniční pódia, ale především do evropského éteru a k posluchačům evropských rádií. Czeching ale není jen koncert. Letos máte možnost možnost dostat recenzi osobně od hudebních publicistů, hudebníků i manažerů.

"Czeching chápeme jako pomocnou ruku podanou domácí hudební scéně. Představuje současnou kritickou debatní platformu k tématu hudebního exportu a budování hudební kariéry na Radiu Wave ve formě pravidelné rubriky každý pátek po 17. hodině. A jednou ročně dává příležitost favoritům progresivní scény udělat prostřednictvím projektu krok k zahraničnímu publiku a posluchačům. Czeching svým vítězům umožňuje pořídit a vydat profesionální nahrávku, otevírá cestu do evropských rozhlasů a pomáhá jim dostat se na zahraniční koncertní pódia," říkají organizátoři.

Odkaz na svou hudbu můžete posílat už jen do pátku 22. září na radiowave@rozhlas.cz. A já vás i za Frontmana zvu na vyhlášení výsledků 27. září do garáží Českého rozhlasu.


Jak to probíhá?

Porota sestavená z českých a zahraničních expertů zvolí bodováním výherce ze šestice nominovaných nadějí české nemainstreamové hudební scény. Vítěz dostává možnost natočit na náklady Českého rozhlasu EP, které je poté vydáno na nosiči a následně nabídnuto do vysílání rádiím sdruženým v Evropské vysílací unii EBU.

Svého favorita si ovšem volí i posluchači prostřednictvím hlasovací aplikace Vote For Your Favourite Czech Song na webových stránkách projektu. Ten získá propagační materiály na míru a možnost zahrát si v rámci akce Radia Wave. Hlavního vítěze daného ročníku Czeching vysílá Radio Wave na prestižní showcaseový festival Eurosonic Noorderslag v nizozemském Groningenu.


Nominace do letošního ročníku byly odhaleny už 24. srpna. Jedná se o Cold Cold Nights, HRTL, Lazer Vikinga, WLW8 a Zagami Jericho. Všichni nominovaní vystoupí v rámci Czeching Showcase v garážích Českého rozhlasu, kde budou také vyhlášeni vítězové a vystoupí zahraniční host.

Součástí akce je i rozšířené vzdělávací a diskuzní odpoledne s domácími i zahraničními odborníky, které bude probíhat v rozhlasovém studiu S1 a které podpořila Czech Music Office. Pokud jako kapela nebo s produkcí muziky začínáte, můžete získat zpětnou vazbu od zkušenějších hudebníků a hudebních publicistů v rámci výzvy Recenze osobně.


Tagy showcase czeching Czech Music Office

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full Moon Magazinu, Lidových novinách, na Frontman.cz aj. Vede vlastní agenturu AMPromotions, která zastupuje Beatu Hlavenkovou, teepee…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY