Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.06.2020 - 00:01

Cvičítka Laney MiniStack a aktivní full-range box LFR-212

Ve stopách populárních kytarových komb Laney řady Mini, určených především k domácímu cvičení, kráčí nová série MiniStack s koncepcí připomínající řešení, které v menším měřítku použila firma Marshall u svých mikroaparátů MS-2. Kromě výše zmíněné edice posílil britský výrobce také nabídku kytarových full-range kabinetů o vertikální aktivní verzi LFR-212, optimalizovanou pro ozvučení digitálních modelingových systémů.

Na výběr jsou dvoukanálové modely MiniStack Lion a Iron, jejichž zvuk je inspirován lampovými zesilovači LionHeart a IronHeart, a k dispozici jsou i provedení „B“ vybavená modulem pro bezdrátový Bluetooth audio streaming s přiřazeným párovacím tlačítkem. Velkou devizou je vstup LSI (Laney Smartphone Insert), který ve spojení s mobilní aplikací (např. Ultimate Guitar Tonebridge) umožňuje využívat také různé presety a vzorky ze zvukové knihovny.

Ve srovnání s komby Mini poskytují MiniStacky masivnější tón, a to především díky většímu kabinetu se čtyřmi speciálním reproduktory o průměru 3 palce. Oba stacky mají identické ovládání sestávající z gainu, hlasitosti, tónové clony preampu a přepínače Drive. Nechybí delay s parametry Level, Time a celková hlasitost koncové jednotky s výkonem 6W je nastavitelná ovladačem Volume.

Pro tiché cvičení či poslech je vyhrazen minijackový sluchátkový výstup, externí zdroj audia lze připojit prostřednictvím konektoru Aux In a vedle zdířky standardního adapteru se v plastovém šasi o rozměrech 295 x 205 x 105 mm našlo místo i pro šest tužkových AA baterií, jejichž šachta se nachází na dně skeletu.

Aktivní kabinet LFR-212, který v nabídce Laney doplňuje předcházející monitory IRT-X a LFR-112, je osazen palcovým výškovým tweeterem LaVoce a dvojicí vertikálně usazených dvanáctipalcových reproduktorů s neutrální frekvenční charakteristikou. Kromě modu FRFR (Full Range Flat Response) je možno využít také integrovaný emulační okruh s režimy simulujícími zvuk klasických kabinetů 1x12 nebo 4x12.

Box o rozměrech 770 x 555 x 358 mm a váze cca 30 kg využívá koncovou jednotku poskytující výkon 800 W. Zadní ozvučnice opatřená trojicí rohových trojúhelníkových bassreflexů nese panel s kombinovaným XLR/TR vstupem a potenciometrem hlasitosti, jackovým linkovým a XLR DI výstupem, ovládáním horny, přepínačem uzemnění, minijackovým vstupem Aux In, switchem zmíněné emulace, tlačítkem Light, informačními diodami a síťovým spínačem.

Cena desktopových standardních modelů Laney MiniStack se pohybuje okolo 100 eur včetně LSI kabelu, Bluetooth varianty MiniStack B-Iron/B-Lion vyjdou na cca 103 eur a aktivní full-range mono box LFR-212 je dostupný za cca 600 eur.

Tagy Laney Laney MiniStack Laney LFR-212

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY