Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 10.09.2020 - 00:01

Cvičítka Blackstar Debut 10E a 15E

Firma Blackstar uvádí na trh dvojici malých kytarových komb Debut 10E a Debut 15E, určených pro domácí cvičení, nahrávání nebo decentnější jamy. Novinky, kráčející ve stopách předešlé edice LT-Echo, disponují dvoukanálovým preampem, digitální emulací páskového delaye, a liší se výkonem, rozměry, umístěním hlavního panelu a částečně také ovládáním.

Jednodušeji řešený desetiwattový model Debut 10E o rozměrech 252 x 216 x 142 mm a hmotnosti 3 kg, je vybaven společnou hlasitostí obou kanálů přepínatelných tlačítkem OD, potenciometrem nastavujícím čas páskového echa a patentovaným korekčním obvodem ISF, umožňujícím plynulý přechod mezi britským a americkým typem zvuku.

Verze Debut 15E s panelem umístěným na horní straně šasi, výkonem 15 W, rozměry 327 x 263 x 174 a váhou 4.6 kg, přidává k okruhu ISF ovladač tónové clony a kanály Clean i Overdrive disponují parametrem Gain, jehož maximální pozice nabízí u čisté větve saturovaný crunch a v případě OD kanálu agresivně znějící distortion.

Oba modely jsou osazeny minijackovým Aux vstupem pro připojení externího audio zdroje (MP3 apod.) a sluchátkovým výstupem s emulací kabinetu, použitelným také pro přímé nahrávání. Koncový zesilovač je napojen na dvojici třípalcových reproduktorů, které jsou po zasunutí jacku do sluchátkové zdířky automaticky odpojeny.

Kompaktní a finančně vstřícná komba Blackstar Debut 10E a 15E ve vintage stylu podpořeném krémovou koženkou a krycí síťkou v odstínu oxblood, jsou napájena přímo ze sítě. Ceny na českém trhu se pohybují okolo hranice 1800 Kč za model Debut 10E, výkonnější varianta Debut 15E vyjde na cca 2300 Kč.

Tagy blackstar Blackstar Debut 10E Blackstar Debut 15E
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY