Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Cuervo x Fender Agave Stratocaster

Divize Fender Custom Shop letos slaví třicáté výročí své existence a v rámci oslav vznikají v jejich dílnách unikátní modely nástrojů mnohdy vyrobené pouze v jediném exempláři. Jedním z těchto speciálů je i Cuervo x Fender Agave Stratocaster, jenž je výsledkem spolupráce kytaráře Paula Wallera, surfaře Garyho Lindena a známého výrobce tequily, společnosti Jose Cuervo Tradicional.

Nepřímá geneze nástroje, jehož korpus, krk i hmatník jsou vyrobeny z agáve, která je hlavní plodinou pro destilaci tequily, začala v minulém roce, kdy Waller navštívil palírnu firmy Jose Cuervo v mexické La Rojeně a následně s pomocí Garyho Lindena, jenž v roce 2015 stál u zrodu vůbec prvního agávového surfovacího prkna, vybíral vhodné rostliny ke stavbě Stratu.

Tělo ve stylu Stratocaster ’56 sestává ze dvou kusů tohoto poměrně lehkého, ale oproti olši nebo jasanu obtížněji zpracovatelného dřeva, které má podle Wallerových slov velmi specifický a muzikální sound s příjemným atakem a dobrou rezonancí a tím pádem i potenciál pro jeho budoucí použití při výrobě kytar s masivním korpusem.

Agávový krk s profilem Stout V nese hmatník ze stejného materiálu s 21 středně silnými pražci a z lisované agáve je vyroben i pickguard a zadní deska kryjící pružiny vibrata. Nástroj je osazen trojicí ručně vinutých single coilů Fender Fat ’50 uložených v chromovaných krytech (tzv. lispstick) doplněných klasickou elektronikou se třemi potenciometry a pětipolohovým nožovým přepínačem.

Hardware v leštěném chromu sestává z vibrata uchyceného k tělu šesti šrouby, vintage ladicích strojků a srážeče strun e a h. Šroub nastavující výztuhu krku je stejně jako u starších verzí umístěn na korpusové straně. Cuervo x Fender Agave Stratocaster v transparentním polyuretanovém laku dostal také luxusní pevné pouzdro se skleničkami a láhví stříbrné tequily a vzhledem k tomu, že se jedná o nestandardní prototyp, není tento výjimečný kousek určen k prodeji.

Tagy Fender Custom Shop Stratocaster Cuervo x Fender Agave Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY