Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 20.11.2020 - 00:01

Čtyřstrunný Music Man Short Scale StingRay 2020

Baskytary se zkrácenou menzurou jsou stále v kursu, o čemž svědčí i poměrně široká nabídka předních světových značek. Výjimkou není ani tradiční americký výrobce Ernie Ball Music Man, který po loňské modelové řadě představil novou dvojici čtyřstrunných verzí Short Scale StingRay 2020, jež se kromě barevného provedení liší materiálem použitým na stavbu hmatníku.

K tělu z bahenního jasanu je přes ergonomicky tvarovaný spoj připevněn pomocí pěti vrutů javorový krk ošetřený tepelnou úpravou „roasted“, palisandrový nebo javorový hmatník nese 22 jumbo pražců z nerezové oceli, kompenzovaný ořech má šířku 38 mm a zmíněná kratší menzura byla vyměřena na 30 palců (76.2 cm).

Nástroj využívá speciálně koncipovaný pasivní humbucker Music Man se silnými neodymovými magnety, ovládání sestává z rotačního přepínače pro volbu paralelního, sériového a singlového režimu, potenciometr hlasitosti je vybaven push/pull spínačem aktivujícím obvod gain boostu a tónová clona s odporem 100 kOhm pracuje s kondenzátorem o kapacitě 0.1 uF.

Struny kotví v top-load kobylce Vintage Music Man s ocelovou základnou a válečkovými kameny potaženými niklem, do hlavice jsou v klasické kongifuraci 3+1 vsazeny firemní odlehčené strojky s kalibrovanými hřídelemi a otevřenými mechanikami, nechybí srážeč strun AD a většina kovových součástí má chromovaný povrch.

Na pultech obchodů se objeví varianta v laku Starry Night (palisandrový hmatník) nebo provedení Vintage Sunburst s javorovým hmatníkem. Oficiální cena modelu Music Man Short Scale StingRay 2020, vyráběného v dílnách centrály značky sídlící v kalifornském San Luis Opisbo, byla v případě americké části trhu nastavena na 2099 dolarů včetně kvalitního pevného pouzdra z odolného plastu lemovaného hliníkovými hranami.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Short Scale StingRay 2020
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY