Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.04.2017 - 00:01

Čtyřmístné činelové sady Zildjian Genre

Společnost Zildjian rozšiřuje svou nabídku činelových setů o čtveřici sad ze série Genre, které jsou uzpůsobeny pro využití v různých hudebních žánrech. Novou edici tvoří čtyřmístné sety Rock Pack, Country Pack, Worship Pack a Gospel Pack s vybíranými typy činelů (verze hi-hat, 2xcrash, 1xride) ze známých sérií Zildjian K a A.

Rock Pack A0801R je složen z činelů řady Avedis a to čtrnáctipalcové hi-hat A Mastersound, sedmnácti a devatenáctipalcového crashe A Medium Thin a dvacetipalcového A Ping Ride. Modely vyrobené ze slitiny B20 disponují průrazným tonem s agresivním charakterem a plným tělem, což uvítají především hráči razantnějších stylů.

Country Pack K0801C je sestaven z činelů řady K a obsahuje patnáctipalcovou K Light hi-hat, sedmnácti a devatenáctipalcové crashe K Dark Thin a dvacetipalcový K Crash/Ride. Tato série se vyznačuje temnější frekvenční odezvou se sušším dozvukem a flexibilním soundem využitelným i v rocku, jazzu, popu a dalších stylech.

Worship Pack KC0801W je navržen pro použití u nás nepříliš rozšířeného religiózního žánru worship a skládá se z hi-hat K Custom Dark o průměru 14 palců, šestnácti a osmnáctipalcových crashů K Custom Fast a dvacetipalcového ridu K Custom Medium. Sada se vyznačuje vyváženým soundem s temnějším charakterem, jednotlivé činely dobře sedí v mixu kapely a lze je využít např. i v jazzu nebo rocku.

Gospel Pack AC0801G složený z činelů řady A Custom disponujícím čistým a detailním přednesem s jasným atakem a moderním témbrem. Sadu tvoří hi-hat A Custom Mastersound s průměrem 14 palců, sedmnáctipalcový A Custom Fast Crash, děrovaný (16 kruhových a 3 podélné otvory) osmnáctipalcový "efekťák" A Custom EFX a ride A Custom Anniversary o velikosti 21 palců.

Nové činelové sady ze série Zildjian Genre se na evropském trhu představí zřejmě v horizontu pár týdnů, ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 730 dolarů za Rock Pack, 950 dolarů v případě Country a Worship Packu a asi 780 dolarů za set Gospel Pack.

Tagy Zildjian Zildjian Genre
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY