Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Cort Sunset TC: kombinace Les Paulu a Telecasteru

Série kytar Sunset z produkce korejského Cortu dostala nový přírůstek v podobě retro modelu Sunset TC, kombinujícího designové prvky Les Paulu a Telecasteru. Nástroj, který bude nabízen ve dvou barevných variantách s poměrně vkusně provedenou relic úpravou, využívá dvojici snímačů speciálně navržených firmou Seymour Duncan.

Korpus, jehož tvary evokují klasický Gibson LP Special s lehce zakulacenějšími liniemi, je vyroben z výběrového lehkého jasanu, pro krk upevněný k tělu čtveřicí vrutů byly použity dva kusy tvrdého javoru, doplněné hmatníkem z jatoby o radiusu 240 mm, osazeným 22 středně silnými pražci a menzura byla vyměřena na 25.5 palce.

Do třívrstvého pickguardu je zapuštěn krkový snímač Duncan Designed P90-1 se zvukem na pomezí single-coilu a humbuckeru a u kobylky najdeme singl DD TC103B. Ovládání, usazené na kovové destičce ala Telecaster, sestává ze společné hlasitosti, tónové clony (oba logaritmické potenciometry mají odpor 250 kOhm) s kvalitním kondenzátorem Mylar a třípolohového páčkového switche.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes klasickou "Tele" kobylku s mosaznými kameny a vaničkovou základnou míří do firemních vintage ladicích strojků s tulipánovými plastovými rondely ve stylu mechanik Kluson. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch.

Cort Sunset TC, jehož předprodukční verze byly poprvé představeny na letošním veletrhu NAMM, bude dostupný v transparentních patinovaných úpravách Worn Butter Blonde nebo Worn White Blonde a cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 400 dolarů.

Tagy Cort Cort Sunset TC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY