Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.10.2016 - 00:01

Cort Action DLX AS OPN: moderní basa za dobrou cenu

Nástroje s označením Deluxe nemusí být postaveny z exotických a nedostupných dřev se speciálními laky, složitými intarziemi z pravé perleti a abalonu a ručně motanými snímači. Kromě kvalitního zvuku a komponent může v této kategorii někdy jít spíše o docílení jednoduchého a praktického designu, který umožňuje maximální hráčský komfort. Tyto parametry byly alfou a omegou při vývoji nového čtyřstrunného modelu basy Cort Action DLX AS OPN s aktivní elektronikou Markbass MB-1 EQ.

Ergonomicky tvarované tělo z lehkého rustikálního jasanu dodává zvuku masivní basy a výrazné výšky, povrchová úprava nechávající dřevu otevřené póry zvyšuje rezonanci a sustain a prodloužený horní roh společně s malou hlavicí a uspořádáním strojků v poměru 2+2 eliminují přepadávání nástroje na hlavu.

Krk s pohodlným a rychlým profilem je vyroben z tvrdého a odolného kanadského javoru a jeho šroubovaný spoj, tvarově řešený podobně jako u baskytar Ibanez SR, umožňuje snadný přístup levé ruky k horním polohám. Dvouoktávový palisandrový hmatník s plošším radiusem nese 24 silných jumbo pražců a menzura činí klasických 34 palců.

Hardware v černém chromu je tvořen kobylkou EB6-4 s horním uchycením strun a uzavřenými ladicími strojky s malými rondely. Basa je osazena dvojicí snímačů PDX-4 Dual Soapbar se silnějším výstupem - krková verze vychází zvukově z půleného modelu Fender Precision a kobylkový snímač je agresivnější variací na typ Jazz Bass.

Ovládání sestává z potenciometru společné hlasitosti, balance pro plynulý mix obou snímačů, přepínače mezi aktivním/pasivním režimem a elektronikou Markbass MB-1 EQ s třípásmovými aktivními korekcemi s přirozeným a transparentním soundem, jenž i při extrémnějším nastavení neničí původní zvukový charakter nástroje.

Cort Action DLX AS OPN je skvěle zpracovaný, moderní nástroj s širokými možnostmi použití a špičkovou elektronikou, která jeho zvuk posunuje na další úroveň. Pokud se poohlížíte po kvalitním a flexibilním nástroji, jehož pořízení vám nevyluxuje bankovní konto, tak si tuto čtyřku určitě vyzkoušejte. V českých obchodech cena Cortu v přírodní úpravě Open Pure Natural startuje na velmi přijatelné částce 8 490 Kč.

Tagy Cort Cort Action DLX AS OPN
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY