Přejít k hlavnímu obsahu
V Česku Coldplay zahrají aspoň v kině. | Foto: Marcus Haney
V Česku Coldplay zahrají aspoň v kině. | Foto: Marcus Haney
redakce -

Coldplay do českých kin dovezou světové turné Music Of The Spheres

Kapela Coldplay sice do České republiky v rámci celosvětového turné Music Of The Spheres nezamíří, přesto budou mít i místní fanoušci příležitost ochutnat opojnou atmosféru jejich koncertů. Ve vybraných kinosálech si na velkém plátně užijí přenos vystoupení Coldplay z argentinské zastávky v Buenos Aires. Celosvětová akce se koná pouze 29. října.

Na koncerty v rámci aktuálního turné Coldplay se snášejí superlativy ze všech stran. Velkolepá a barvami hýřící „nejlepší show na planetě Zemi“ obsáhne jak novinky z posledního alba Music of the Spheres, tak celou plejádu hitů jako Fix You, Yellow, Viva La Vida či Scientist. Vizuální stránku doplňují barevné lasery, propracovaný světelný design i dálkově ovládané LED náramky na rukou návštěvníků. Přenos bude režírovat cenami BAFTA a Grammy oceněný režisér Paul Dugdale.

Turné Music Of The Spheres je prvním koncertním počinem kapely po covidové přestávce. Bylo zahájeno v březnu v Kostarice a skončí příští rok v červnu trojicí koncertů v nizozemském Amsterdamu. A ačkoliv je turné sotva v polovině, už teď si připsalo několik rekordů a prvenství. V prvé řadě Coldplay chtějí zanechávat jen minimální uhlíkovou stopu. Celý koncert tak pohání speciálně vyrobená baterie, která se dobíjí pouze z obnovitelných zdrojů. Kapela se přepravuje běžnými komerčními lety, po zemi pouze elektromobily nebo vozidly na biopaliva. Využívají se i nízkoenergetické LED obrazovky, konfety z biologicky rozložitelného materiálu a diváci jsou cíleně nabádáni k tomu, aby na koncert dorazili městskou dopravou. Rekordy v návštěvnosti překonali Coldplay hned na několika místech. Na čtyři vyprodané koncerty v Mexiku přišlo více než čtvrt milionu lidí. A právě na stadionu River Plate v Argentině, odkud se bude koncert přenášet, se stali první kapelou, která zde odehraje deset koncertů v řadě v rámci jednoho turné.

Coldplay jsou na scéně už více než čtvrtstoletí a za tu dobu vyrostli z nenápadné kytarovky do jedné z celosvětově nejvýraznějších kapel, která vyprodává i ty největší stadiony – a to i klidně několikrát po sobě. Coldplay jsou bez diskuze jednou z nejúspěšnějších hudebních formací jedenadvacátého století. Na svém kontě mají více než sto milionů prodaných alb, tři z jejich nahrávek jsou mezi padesátkou nejprodávanějších v Británii.

Tagy hudební film Coldplay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY