Přejít k hlavnímu obsahu
Cermaque | Foto: Zara Wildmoons
Cermaque | Foto: Zara Wildmoons
Dominik Michalec -

Club Cast: Cermaque zahájil pořad o ne-mainstreamových muzikantech

Projekt Club Cast jsme vymysleli s kolegou Štěpánem Poulem. Jedná se o pořad, kde každý díl obsáhne cca půlhodinový rozhovor s muzikantem či kapelou, přičemž každá epizoda vznikne v jiném hudebním klubu. Plánujeme natáčení po celé ČR, představíme průřez tvorby zpovídaných umělců, aktuální fungování i plány do budoucna. Po rozhovoru každý zahraje několik písniček. Jednu skladbu použijeme do pořadu, druhá hudebníkům může posloužit jako propagační. Pilotní díl jsme natočili s Jakubem Cermaque Čermákem.

Máme už zkušenost s loňským pořádáním hudebního festivalu Underground live, jehož prostřednictvím jsme se snažili ukázat, že i z ne-mainstreamového rybníčku lze čerpat zajímavý obsah. V našem okolí na Choceňsku a Ústecko-Orlicka totiž kultura upadá. Maximálně u nás hraje Divoký Bill revival. Tedy dokud to ještě šlo.

Krize v kultuře a obzvlášť v hudbě mezitím stále pokračuje. Krachují hudební kluby, muzikanti své nové písně mohou leda zahrát při livestreamu. Chybí zde nějaký osobní kontakt s fanoušky. Proto jsme si řekli, že bychom rádi kapelám i klubům prostředctvím Club Castu pomohli. Já pořad moderuju, Štěpán Poul ho produkuje, design má na starosti Adéla Matějková a o kameru a střih se stará Šimon Stejskal.

Jsme studenti vysokých škol a rádi bychom se angažovali v rámci propagace ne-mainstreamových muzikantů. Během roku 2020 vyšlo mnoho skvělých alb a česká nezávislá scéna doslova roste před očima. Proto jsme se rozhodli vzít do vlastních rukou tento koncept pořadu, kde pomůžeme zviditelnit kluby, který musí maximálně fungovat skrz otevřené okénko. Obzvlášť chceme také pomoc muzikantům tím, že je zpropagujeme a budou mít další materiál, jak obsahový (rozhovor) či přímo propagační (živé vystoupení písničky).

Nyní jdeme natáčet 1. sezónu, kde by jednou za 14 dní vycházela jedna epizoda, natáčet začneme v březnu. První série by měla obsahovat 6 dílů, začneme v polovině března. Pilotní díl, který jim předchází, jsme v pardubickém Klubu 29 natočili s Jakubem Cermaque Čermákem. Probral s námi svůj pohled na undergroundovou českou scénu, svou tvorbu a budoucí plány. Po 30 minutách rozhovoru nám akusticky zahrál písničku Samuraj. Sledovat nás můžete na našem instagramu.

Rádi bychom pokračovali a rozjeli tento projekt, aby byla i 2. série. Jsme ale studenti vysokých škol, proto hledáme jakoukoliv formu pomoci či spolupráce, ideálně finanční výpomoc (půjčujeme si techniku, platíme benzín, platíme cestovné muzikantům i pronájem klubu). Pokud vás naše aktivity zaujali, pište nám na clubcast@seznam.cz.

Jak se vy sami snažíte pomoct hudební scéně, příp. víte o dalším podpůrném projektu, o kterém se nikde nepíše? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Club Cast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominik Michalec
Pořadatel festivalu Underground live a jeden z tvůrců pořadu Club Cast  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY