Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.08.2020 - 00:01

Cleo, Dynaplex, Gold Mine: nové zkreslovače od Mesa Boogie

Firma Mesa Boogie zařadila do svého produktového katalogu trojici zkreslovacích pedálů Cleo, Dynaplex a Gold Mine, nabízejících boost/drive, saturovanější crunch a high-gainový distortion. Novinky osazené kvalitními součástkami uloženými v šasi s netradičně živými barvami hlavních panelů tak doplní stávající efektovou sérii kalifornského výrobce, tvořenou doposud modely Grid Slammer, Flux-Drive, Throttle Box, Flux-Five a Throttle Box EQ.

Mesa Boogie Cleo představuje zkreslení na pomezí boostu a kultivovaně znějícího overdrivu s nadstandardně transparentním podáním tónu, citlivou dynamickou odezvou, bohatými harmonickými složkami a charakterem evokujícím zvuk jednokanálových vintage aparátů. Ovládání sestává z tradičních parametrů Level, Gain, Tone.

Mesa Boogie Dynaplex poskytuje typický britský crunch disponující čitelnými průraznými středy a příjemnou kompresí. Krabička si dobře rozumí se singlovými i humbuckerovými kytarami, oproti modelu Cleo přibyl k potenciometrům Level, Gain, Tone korekční člen Presence pro detailnější nastavení vyšších středů a na základní desce najde uživatel minipřepínač volící mezi dvojicí voicingových modů ovlivňujích výraznost středních pásem.

Mesa Boogie Gold Mine disponuje poměrně vysokou porcí gainu a agresivnějším zvukovým témbrem, jenž nezapře svoji příslušnost k zesilovačům vyráběným v Petalumě. Efekt je kromě Levelu a Gainu vybaven třípásmovými korekcemi a podobně jako v případě Dynaplexu zde nechybí interní spínač s mody Tight a Bloom. První volba zpevní projekci basového spektra a přidá signálu presence, zatímco pozice Bloom posílí spodní pásma a upozadí středové frekvence.

Pedály o rozměrech 73 x 122 x 58 mm, hmotností necelých 400 g a proudovým odběrem 15 mA, jsou osazeny footswitchem zapojeným v režimu true bypass, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter. Oficiální ceny určené pro americkou část trhu se pohybují shodně pod hranicí 200 dolarů.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Cleo Mesa Boogie Dynaplex Mesa Boogie Gold Mine
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY