Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.04.2017 - 00:01

Činely Zildjian K Custom Special Dry

Společnost Avedis Zildjian zahájila sériovou výrobu nové kolekce činelů řady K Custom Special Dry, která je inovovanou edicí původní série Dry z devadesátých let. Podobně jako předchozí verze disponují novinky syrovým, zemitým zvukem s expresivní projekcí, rychlým atakem a sušším témbrem, což z nich dělá ideální nástroje do široké škály žánrů.

Kolekce s tmavou patinovanou vintage úpravou je vyrobena z osvědčené bronzové slitiny 80/20, jež společně s třístupňovým procesem mechanického zpracování (hammering), speciálním tvarováním a tenkým tělem dodává této řadě unikátní sound s dostatečným sustainem a velmi muzikálním charakterem.

V nabídce najdeme 2 x ride, 1x splash, 5 x klasický crash, 2 x trash crash, 1 x kombinovaný trash/china, 3 x kompletní hi-hat plus 7 samostatných hi-hat činelů umožňujících sestavení podle osobního vkusu a preferencí. Konkrétní modely této edice jsou následující:

10" K Custom Special Dry Splash
13" K Custom Special Dry HiHat Pair
13" K Custom Special Dry HiHat Top
13" K Custom Special Dry HiHat Bottom
14" K Custom Special Dry HiHat Pair
14" K Custom Special Dry HiHat Top
14" K Custom Special Dry HiHat Bottom
14" K Custom Special Dry FX HiHat Top
15" K Custom Special Dry HiHat Pair
15" K Custom Special Dry HiHat Top
15" K Custom Special Dry HiHat Bottom
16" K Custom Special Dry Crash
17" K Custom Special Dry Trash Crash
18" K Custom Special Dry Crash
18" K Custom Special Dry Trash China
19" K Custom Special Dry Crash
20" K Custom Special Dry Crash
21" K Custom Special Dry Ride
21" K Custom Special Dry Trash Crash
22" K Custom Special Dry Crash
23" K Custom Special Dry Ride

Činely Zildjian K Custom Special Dry jsou vyráběny v dílnách americké továrny v Norwellu a v současné době si je můžete vyzkoušet i v českých obchodech, kde ceny startují na přibližně 4 700 Kč za malý desetipalcový splash a končí pod hranicí 16 000 Kč v případě patnáctipalcové hi-hat.

Tagy Zildjian Zildjian K Custom Special Dry
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY