Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Činely Zildjian FX Stack a 22" FX Oriental Crash of Doom

Na kalifornský hudební veletrh NAMM dorazila firma Zildjian s dvojicí novinek. Kolekce FX Stack, skládající se z pěti modelů, představuje další evoluci efektových činelů této značky a do edice Oriental přibyla dvaadvacetipalcová verze FX Oriental Crash of Doom, která je příbuzná s oblíbenou dvacetipalcovou variantou.

Řadu Zildjian FX Stack tvoří činelové páry o průměrech 8”, 10”, 12”, 14”, 16”, které mohou být používány klasickým způsobem (samostatně či duálně) nebo jako hi-hat. Horní perforovaný díl je vyroben ze speciální slitiny a plná spodní část ze za studena válcované oceli.

Činely jsou vybaveny praktickým úchytem Cymbolt s inovovanou konstrukcí umožňující rychlé nastavení požadovaného přítlaku. Částečně i díky Cymboltu nabízí kolekce FX Stack poměrně bohatou paletu zvuků od frekvenčně brilantního projevu s rychlou a krátkou odezvou přes širší a otevřenější projekci až po syrový organický sound.

Nový FX Oriental Crash of Doom o průměru 22 palců má na rozdíl od jiných modelů této série tradiční povrchovou úpravu, poskytuje temnější témbr s níže položeným tónem, explozivní atak a dlouhý sustain s plným tělem.

Ceny činelů z edice Zildjian FX Stack se na českém trhu pohybují v těchto relacích: 8" cca 3 050 Kč, 10" cca 3 650 Kč, 12" cca 3 950 Kč, 14" cca 4 550 Kč, 16" cca 5 150 Kč a dvaadvacetipalcový FX Oriental Crash of Doom vyjde na 9 700 Kč.

Tagy Zildjian Zildjian FX Stack Zildjian FX Oriental Crash of Doom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY