Přejít k hlavnímu obsahu
Štěstí si vás najde a všechno dobře dopadne. Naše video je důkazem. | Foto: Zuzana Jelínková
Štěstí si vás najde a všechno dobře dopadne. Naše video je důkazem. | Foto: Zuzana Jelínková
N00100000 - Čt, 02.11.2023 - 15:00

Chtěli jsme dokonalé video. Nakonec klip pro N00100000! vznikl omylem

Měl to být nejsofistikovanější a nejúchvatnější videoklip v dějinách hudby, který naší brněnské drum'n'bass'n'bass'n'bassové kapele N00100000! zajistí okamžitou slávu a nesmrtelnost. Proto jsme jej chystali zhruba patnáct let, v nekonečných diskusích hledali dokonalý koncept a jeho ideální provedení, do nocí rešeršovali v knihovně amerického Kongresu a na YouTube a načítali spisy duševních titánů od starověku po dnešek.

Bude nejlepší naprogramovat monumentálně složitou animaci, která v pixelovém pojetí obsáhne celý smysl vesmíru? Natočit mnohovrstevnatý cross mockumentu o historii kapely s podobenstvím o marnosti lidského snažení? Zhustit Občana Kanea do tří a půl minuty za použití dronů, makety KITTa a nejobskurnějších záběrů z internetu? Přesvědčit Gretu Gerwig a legendu malby na sklo Florence Miailhe ke společnému projektu na Novém Zélandu?

Nakonec to dopadlo trochu jinak – bubeníkovi se totiž cestou na pláž omylem zapnulo na mobilu nahrávání videa a klip je na světě.

„Co z toho vyplývá?“ dumá zaskočeně Martin, jeden z přibližně osmi baskytaristů skupiny. „Nic neplánujte, nemá to smysl. Kde vzít střechu nad hlavou? Kde vzít na jídlo? Kam dát děti do školy a kam PET lahve? Jak se připravit na příští pandemii? Co se sousedy, kteří si myslí, že Putin je prima chlap? Čím v zimě topit, abychom neumrzli? Kam v létě na dovolenou, abychom neuhořeli? Kam se vydat po zničení Země? Na to všechno se vybodněte, štěstí si vás najde, celý vesmír se spojí nebo tak něco a všechno dobře dopadne. Naše video je důkazem.“

 

Jak jste ke svému klipu přišli vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita N00100000!

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

N00100000!
Instrumentální drum’n’bass’n’bass’n’bassová kapela z Brna. Mícháme math rock a noise rock, hrušky s babkama, melodie a parodie, Bacha a Vlacha. Pohádcore pro lidi, co mají rádi psy a dodávky. https://n00100000.bandcamp.com/
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY